Новини / Політика     26 січня 2023 11:13

Казахстан заборонив експорт цибулі


Міжвідомча комісія Казахстану з питань зовнішньоторговельної політики та участі в економічних організаціях ухвалила рішення про заборону експорту ріпчастої цибулі терміном на 3 місяці.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства сільського господарства Республіки Казахстан.

Таке рішення ухвалено, щоб запобігти масовому вивезенню цибулі з Казахстану та стабілізувати ціни на неї.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Ажіотажний попит третіх країн на казахстанську цибулю пов’язаний із природними катаклізмами в Пакистані — одному з найбільших виробників цибулі в Азії та світі. Повені в цій країні спровокували загальносвітове зростання цін на цибулю, у тому числі й на ринку нашої республіки. Додатковий тиск на вартість — сильні морози в південних регіонах Казахстану, а також в Узбекистані, де великий обсяг продукції був зіпсований. Основні виробники цибулі тепер активно імпортують казахстанський продукт”, — пояснили у міністерстві.

За даними Бюро національної статистики Казахстану, у 2022 році врожай цибулі ріпчастої в країні склав 1,1 млн т, при цьому річний обсяг внутрішнього споживання становить близько 315 тис. т, тобто майже у 3,5 раза менше.

Наразі підтверджені запаси цибулі в Казахстані становлять 152,4 тис. т, або лише 14% від загального обсягу торішнього врожаю. Цих обсягів достатньо до нових урожаїв, тому введені обмеження на експорт виключають ризики з вивезення всієї цибулі, що залишилася, з Казахстану.

Зазначається, що Узбекистан і Таджикистан вже ухвалили обмеження на експорт цибулі у своїх країнах.

Нагадаємо, українські аграрії за підсумками 2022-2023 років отримають 732 тис. т цибулі, що на 29% менше показника минулого року і є найнижчим рівнем виробництва з 2015 р.

Нинішній сезон виявився складним, особливо постраждали угіддя  фермерів південних областей, де найбільше вирощують цибулі. Фермери прогнозують, що через сильні та часті опади на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні  — цього року можливий неврожай овоча, що  спровокує зростання цін на нього.

Також фермери прагнуть позбутися низькоякісної цибулі, через що на початку жовтня її обсяги на ринку збільшилися, а ціни зменшилися. Однак така ситуація триватиме недовго.

Експерти прогнозують, що після Нового року до України завозитимуть цибулю з Єгипту та Ірану.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також