Новини    31 січня 2023 11:18

Картоплю, стійку до нематод, вивели у Шотландії


Інститут Джеймса Хаттона (JHI) в Інвергоурі (Шотландія) минулого тижня оприлюднив результати революційного фермерського випробування сортів картоплі, стійких до картопляних цистоподібних нематод (Potato Cyst Nematode, PCN).

Про це пише видання Potato News Today.

Завдяки вченим з JHI, SoilEssentials, Scottish Agronomy, SRUC і SASA, які спільно працювали над цим проєктом, що фінансується шотландським урядом, було доведено, що нові сорти картоплі є високостійкими до PCN і придатними для вирощування в кліматі Шотландії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Хоча ми вже знаємо про сорти картоплі, які не дозволяють PCN розмножуватися, оскільки вони стійкі до інфекції, та вони все одно можуть спричинити значні втрати врожаю. Попри стійкість, кореневу систему все ще можуть поїдати шкідники. Таким чином, фермери фіксують зниження врожайності або застосовують пестициди, які можуть бути недоступні в майбутньому”, — зазначив один із науковців інституту доктор Філіп Берджесс.

Він підкреслив, що аграріям необхідні сорти картоплі з більшою стійкістю.

Під час випробування було виявлено, що деякі сорти картоплі не тільки зупиняють розмноження PCN, але й добре ростуть під сильним тиском шкідників, що сприяє більш стійкій сівозміні. Окрім цього важливого відкриття, сорти придатні для виробництва в кліматі Шотландії та є зручними для споживачів.

Читайте також: Вартість виробництва зросла: британські фермери масово відмовляються від вирощування картоплі

Доктор Берджесс додав, що деякі з сортів вже є у продажу.

“Це критична проблема в той час, коли виробники картоплі перебувають під зростаючим тиском щодо забезпечення сталого виробництва, використовуючи менше пестицидів. Ці нові сорти є важливою частиною забезпечення сталого розв’язання даних проблем. Наше завдання — забезпечити продовольчу безпеку, не завдаючи шкоди природі та не посилюючи зміни клімату”, — додав науковець.

Нагадаємо, селекціонерами Науково-дослідного інституту овоче-баштанних культур та картоплі при Міністерстві сільського господарства Республіки Узбекистан створено ранній сорт картоплі “Ташкентська казка”, що підходить для ґрунтово-кліматичних умов країни. Створили його вчені Рустам Нізомов, Джасур Рахматуллаєв, Мухаммаджон Расулов ​​та Ділшод Турсунов. Сорт запатентований Агентством інтелектуальної власності у 2023 році.

Українське фермерське господарство “Еко-Тур” у селі Усічівські Будки на Волині зазначило, що картопля сорту “Містерія” дала врожай на рівні 84,7 т/га.

На одного жителя РБ припадає 178,3 кг картоплі на рік – це найбільший обсяг споживання у світі. Українець споживає 131,3 кг картоплі на рік – друге місце у світі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...