Новини    22 січня 2023 19:04

В Узбекистані запатентували надранній сорт картоплі

Його вегетаційний період становить 65-70 днів. Сорт вимогливий до якості ґрунту, стійкий до вірусних захворювань

Селекціонерами Науково-дослідного інституту овоче-баштанних культур та картоплі при Міністерстві сільського господарства Республіки Узбекистан створено ранній сорт картоплі “Ташкентська казка”, що підходить для ґрунтово-кліматичних умов країни. Створили його вчені Рустам Нізомов, Джасур Рахматуллаєв, Мухаммаджон Расулов ​​та Ділшод Турсунов. Сорт запатентований Агентством інтелектуальної власності у 2023 році.

Новий сорт має низку переваг перед іншими сортами картоплі. Зокрема, це ультраранній сорт, який дозріває на 10-12 днів раніше від наявних місцевих ранніх сортів, повідомляє пресслужба Міністерства сільського господарства РУ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Його вегетаційний період становить 65-70 днів. Сорт вимогливий до якості ґрунту, стійкий до вірусних захворювань.

В Узбекистані завжди ведуться роботи зі створення ранніх, середніх та пізніх високоврожайних сортів, придатних до ґрунтово-кліматичних умов регіонів, стійких до хвороб, спеки та посухи.

Близько 152 сортів картоплі включено до Державного реєстру сільськогосподарських культур, рекомендованих до вирощування біля республіки, їх 19 сортів створено вченими місцевих НДІ. Внаслідок багаторічних досліджень виведено 11 нових місцевих сортів картоплі.

У цій країні під урожай картоплі 2022 року у всіх категоріях господарств загалом було відведено 221,5 тис. га землі. З них 133,4 тис. га припадає на фермерські господарства та сільськогосподарські підприємства та 88,1 тис. га. було висаджено у присадибних господарствах. З цих площ, за інформацією міністерства, вирощено 3,4 млн тонн картоплі.

Нагадаємо, у 2022 році вчені Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану запатентували новий сорт часнику під назвою “Жануб”, що в перекладі означає “Південь”, який має коротший термін дозрівання порівняно з іншими сортами, повідомляє EastFruit.

У результаті багаторічних досліджень вченим Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану вперше вдалося вивести новий сорт рокамболю – овоча, який також називають цибулею-чесноком, причасниковою цибулею, єгипетською цибулею або іспанським часником.

Ферма Panbaran на Київщині створила патріотичний український сир “Чорнобаївка”.

Ізраїльська компанія Rahan Meristem спільно з підприємством Banarica Colombia з Колумбії розробили новий сорт бананів із групи Кавендіш, стійкий до грибного захворювання — фузаріозу TR4, яке відоме як панамська хвороба. Новий сорт також відрізняється високою врожайністю та ранніми термінами цвітіння. Про це повідомляє Fruit-inform.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...