Новини    15 січня 2023 18:38

Український сорт картоплі “Містерія” показав урожайність майже 85 т/га

Сорт "Містерія" – середньостиглий, стійкий до посухи

Українське фермерське господарство “Еко-Тур” у селі Усічівські Будки на Волині зазначило, що картопля сорту “Містерія” дала врожай на рівні 84,7 т/га, повідомляє пресслужба фермерського господарства у Facebook.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Новинка, сорт “Містерія” – середньостиглий, стійкий до посухи. Має бульби овальні з гладкою фіолетовою шкіркою та високою лежкістю. М’якуш жовтий.

Картопля дуже смачна, підходить для варіння та смаження. Високоврожайний, на демоділянках ФГ “Еко-Тур” отримали врожайність 847 цнт/га, – зазначили у повідомленні.

Раніше у цьому ж господарстві український сорт Скарбниця дав урожай на рівні 87 т/га.

Читайте також: У Франції вивели сорт цибулі, що не викликає сліз та не залишає запаху

Нагадаємо, науковці відділення рослинництва НААН створили два сорти картоплі — “Мірамі” та “Джавеліна”. Про це зазначив в доповіді президент НААН, академік НААН Ярослав Гадзало на засіданні загальних зборів Національної академії аграрних наук України.

У результаті багаторічних досліджень вченим Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану вперше вдалося вивести новий сорт рокамболю – овоча, який також називають цибулею-чесноком, причасниковою цибулею, єгипетською цибулею або іспанським часником, повідомляють фахівці EastFruit.

Ізраїльська компанія Rahan Meristem спільно з підприємством Banarica Colombia з Колумбії розробили новий сорт бананів із групи Кавендіш, стійкий до грибного захворювання — фузаріозу TR4, яке відоме як панамська хвороба. Новий сорт також відрізняється високою врожайністю та ранніми термінами цвітіння. Про це повідомляє Fruit-inform.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...