Новини / Садівництво     03 серпня 2022 19:53

В Україні ціна на яблуко нового врожаю впала нижче рівня минулого року

Більшість оптових компаній та роздрібних мереж ще продовжують продавати торішні яблука

Попри те, що збирання яблука нового врожаю в Україні розпочалося порівняно недавно, відпускні ціни на цей фрукт стрімко знижуються, повідомляють аналітики проекту EastFruit. Основною причиною понижувальної цінової тенденції виробники називають практично повну відсутність попиту на яблуко літніх сортів урожаю 2022 року.

Так, тільки на початку поточного тижня яблука нового врожаю знизилися в ціні в середньому на 31%, і на сьогодні реалізація цих фруктів відбувається в межах діапазону 7-10 грн/кг. Більшість оптових компаній та роздрібних мереж ще продовжують продавати торішні яблука.

За словами виробників, сьогодні попит на яблука поточного врожаю практично повністю відсутній як на внутрішньому ринку, так і з боку експортних компаній. Врожай яблук в Україні цього року оцінюється на досить високому рівні. Але продати свою продукцію за прийнятними цінами українські садівники мають дуже мало шансів.

Варто зазначити, що на цей час вартість яблук нового врожаю в Україні вже в середньому на 33% дешевша, ніж на початку серпня минулого року. Більшість ключових гравців ринку не виключають, що відпускні ціни в даному сегменті знижуватимуться і надалі, якщо ситуація з темпами збуту не зміниться.

Нагадаємо, нині українські садівники озвучують ціни на малину в діапазоні 60-120 грн/кг ($1,64-3,28/кг), що в середньому на 27% дешевше, ніж наприкінці минулого тижня. Широкий ціновий діапазон учасники ринку пояснюють різними якісними характеристиками продукції.

У фруктово-ягідному сегменті продовжують дешевшати лохина і чорниця. Знизилися ціни реалізації вишні, сливи та нектарину. Черешня, абрикоси та персики, навпаки, подорожчали. Незначні залишки торішнього яблука призвели до різкого стрибка цін. Також дорожче, ніж минулого тижня, продавалися банани та апельсини.

Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також