Новини    17 серпня 2023 16:24

Кабмін лібералізував торгівлю України із Північною Македонією

Завдяки угоді українські аграрії отримають більший доступ до загальних європейських ринків

Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови “Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2023 рік”. Так, згідно з постановою КМУ від 15 серпня 2023 р. №860, з переліку виключено товари, імпорт яких з Республіки Північна Македонія підлягає ліцензуванню в межах тарифної квоти відповідно до положень Угоди про вільну торгівлю між Україною та Республікою Македонія від 18 січня 2001 року.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Як пояснив заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка, ухвалена постанова дозоляє повністю запустити оновлену угоду про вільну торгівлю між Україною та Північною Македонією, яка була ратифікована навесні.

Постанова зокрема змінює механізм митного оформлення сільськогосподарських товарів, дозволяючи імпортувати товари з Північної Македонії без ліцензії на імпорт у межах тарифної квоти.

Розподіл тарифних квот відповідно до Угоди про вільну торгівлю між Україною та Республікою Північна Македонія здійснюватиметься митними органами за принципом “перший прийшов – перший обслуговується”.

Тож відтепер ліцензуванню імпорту не підлягають: баранина або козлятина; перець; овочі; плоди сушені; шоколад та інші готові харчові продукти з вмістом какао; готові харчові вироби, одержані шляхом здуття або смаження зерна зернових культур чи зернових продуктів (наприклад, кукурудзяні пластівці); консервовані овочі; варення, джеми, плодові желе, мармелад, плодове або горіхове пюре, плодові або горіхові пасти; соки з плодів; продукти для приготування соусів і готові соуси; спиртові напої; тютюн із невідділеною середньою жилкою.

Нагадаємо, 27 червня міністерка економіки України Юлія Свириденко провела стартову зустріч з міністрами Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) для декларації рішення про початок внутрішньодержавних процедур з оновлення пакета угод про вільну торгівлю.

Сільське господарство стане одним з основних напрямків, якими буде опікуватися нещодавно створений Фонд розвитку України (UDF). В агросферу можуть залучити до $7 млрд включно з інвестиціями для заміни пошкоджених активів і обладнання.

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зустрівся з президентом EMEA Corteva Agriscience в регіоні Європа, Близький Схід та Африка, Ігорем Тесленком на полях міжнародної Конференції з питань відновлення України, що відбулася в Лондоні.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...