Новини    10 липня 2023 19:09

Ізраїльський стартап винайшов цукрозамінник, який запобігає низці хвороб

Замінник підходить не для кожного типу продукту, але його чудово застосовувати в чаї з льодом, енергетичних батончиках та шоколадних цукерках з начинкою

Ізраїльський харчовий технологічний стартап CarobWay винайшов чистий замінник цукру із плодів ріжкового дерева, передає newfood. Підсолоджувач має м’який карамельний смак і низький глікемічний індекс (GI) завдяки наявності D-пінітолу.

У компанії пояснюють, що “не завжди можна замінити 100% цукру через характерний смак ріжкового дерева”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Замінник підходить не для кожного типу продукту, але його чудово застосовувати в чаї з льодом, енергетичних батончиках та шоколадних цукерках з начинкою, – зауважив Уді Алрой, генеральний директор і співзасновник CarobWay.

Підсолоджувач отримують із цілих плодів ріжкового дерева, поживної та стародавньої культури, яка росте в посушливих регіонах. Інші назви рослини, яка належить до родини бобових, – цареградський стручок або солодкий ріжок.

CarobWay використовує запатентований процес для екстракції “цукру” з очищених від кісточок стручків. Кінцевий продукт виглядає як сироп, який можна додавати в їжу та напої.

Підсолоджувач з ріжкового дерева особливо унікальний тим, що містить D-пінітол, рослинну сполуку, яка має легку солодкість і  в організмі. D-пінітол може допомогти знизити рівень цукру в крові, запобігти хворобі Альцгеймера, боротися з раком, зменшити запалення та підвищити імунітет і здоров’я печінки, серед інших ефектів, стверджує компанія.

Нагадаємо, шоколадні батончики, чіпси та картопля фрі – чому ми не можемо просто проігнорувати їх у супермаркеті? Дослідники з Інституту дослідження метаболізму Макса Планка в Кельні у співпраці з Єльським університетом зазначили, що продукти з високим вмістом жиру та цукру змінюють наш мозок: якщо ми регулярно споживаємо їх навіть у невеликих кількостях, наш мозок вчиться хотіти їх дедалі більше. Результати дослідження оприлюднила організація Max Planck Gesellschaft.

Веганський продукт посів перше місце в категорії “М’ясний продукт року для сніданку” в межах щорічної нагороди Mindful Awards, яка відзначає найкращі компанії, послуги та продукти у споживчому сегменті.

Світовий гігант агробізнесу Cargill, спільно з іспанською компанією Cubiq Foods, працює над новою технологією виробництва жирів. Нова технологія підійде для альтернативних м’ясних та молочних продуктів рослинного походження, де жири та олії допомагають забезпечити структуру, смак, текстуру та поживний профіль.

Американські інженери описали спосіб вирощування у лабораторії штучного сала для покращення смакових і фізичних властивостей вирощеного м’яса. Досліди з тваринними жировими клітинами показують, що їх можна вирощувати тонкими шарами, після чого об’єднувати у тривимірну масу, що нагадує справжню жирову тканину тварин.

Американська харчова технологічна компанія Motif FoodWorks випустила свій перший продукт, орієнтований на споживача, — гамбургери на рослинній основі Motif BeefWorks.

З листопада компанія GG (GG plant-based food products) вела на ринок рослинну альтернативу кальмарам.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Найбільша у світі меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення складе лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса. До складу рослинного делікатесу увійде гороховий протеїн, овес, яблука та картопля. У компанії обіцяють, що веганські фрикадельки виглядатимуть як м’ясо та матимуть ідентичний смак.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...