Новини / Політика / Фінанси     27 вересня 2022 12:53

Бізнес України отримав можливість кредитуватися у федерального уряду США


Український бізнес готова кредитувати фінансова корпорація розвитку Сполучених Штатів Development Finance Corporation (DFC). Це – агентство федерального уряду США, яке готове надавати кредити бізнесу в Україні на окремі проєкти сумою від 1 млн до 1 млрд доларів США на кожен проєкт.

Про це повідомив заступник міністра економіки України Олександр Грибан.

Залучення DFC до кредитування в Україні – це дуже потужний інструмент, оскільки зазвичай DFC кредитує тільки інвесторів з США, які інвестують в інші країни.

Читайте також: В Миколаївській області продається елеваторний комплекс об’ємом зберігання 84 700 м 3

“Але заради України вони зробили виключення і готові видавати кредити, навіть в разі, якщо в українському бізнесі не буде представлено американського інвестора” – сказав Грибан.

DFC готова надавати як прямі кредити, так і покриття кредитних ризиків. Тобто, позичальники будуть купувати у DFC кредитну страховку. Також є можливість страхувати політичні та військові ризики.

“Таким чином умови за кредитом стають більш вигідними – позичальник отримає нижчу ставку, довший термін залучення грошей і таке інше», – пояснює Олександр Грибан.

Наразі фінансові інструменти доступні тільки компаніям, що пройшли фінансовий аудит та мають бізнес-план, який відповідає умовам міжнародного фінансового аналізу. Але DFC готова зробити крок назустріч українцям – видавати безкоштовні фінансові гранти тим компаніям, які визнають перспективними, але які ще не пройшли міжнародний фінансовий аудит.

Читайте також: Як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності

Також наразі жодних обмежень на кількість кредитів для українського бізнесу не встановлено.

Нагадаємо, що найбільше кредитів аграрні підприємства в Україні отримали за програмою уряду “Доступні кредити 5-7-9%”. З початку її дії у лютому 2020 року та станом на вересень 2022 року агросектор отримав 46,8 тисячі кредитів на 138 млрд грн загалом.

Також нагадаємо, що у проєкті державного бюджету на 2023 рік, який 13 вересня презентував Кабінет міністрів України, немає грошей на державну підтримку агросектору.

АНТОН КОРЖ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також