Новини / Політика     10 травня 2023 09:11

Єврокомісія схвалила надання допомоги Польщі для підтримки агровиробництва


Європейська комісія схвалила польську програму підтримки сектору виробництва пшениці на суму близько 435,4 млн євро (2 млрд злотих) в умовах війни росії проти України.

Про це йдеться у повідомленні Єврокомісії.

Схема була схвалена в межах державної допомоги в умовах кризи та перехідного періоду, прийнятих комісією 9 березня 2023 року для підтримки заходів у секторах, які є ключовими для прискорення “зеленого” переходу та зменшення паливної залежності.

Зазначається, що нова рамкова програма частково вносить зміни та продовжує дію тимчасової антикризової програми, прийнятої 23 березня 2022 року, щоб дати можливість державам-членам підтримати економіку в контексті поточної геополітичної кризи.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Відповідно до програми, допомога надаватиметься в обмежених обсягах у формі прямих грантів. Метою заходу є підтримка потреб у ліквідності виробників пшениці, які постраждали від поточної геополітичної кризи, зокрема від масового імпорту зерна з України, що суттєво вплинуло на внутрішній ринок пшениці в Польщі”, — говориться у повідомленні.

Комісія встановила, що польський механізм відповідає умовам, викладеним у Тимчасовій антикризовій програмі. Зокрема, допомога не перевищуватиме €250 тис. на одного бенефіціара і буде надана не пізніше 31 грудня 2023 року.

“Комісія дійшла висновку, що схема є необхідною, доцільною та пропорційною для усунення серйозних порушень в економіці держави-члена…”, — говориться у повідомленні.

Як Єврокомісія підтримує країни ЄС

Нагадаємо, Європейська комісія заборонила імпорт чотирьох українських агропродуктів до п’яти держав ЄС – Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Заборона на імпорт стосується чотирьох сільськогосподарських продуктів – пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику. Вона спрямована на “усунення логістичних проблем”, пов’язаних із цими товарами в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.

Заходи набули чинності 2 травня і триватимуть до 5 червня 2023 року. У цей період товари можуть імпортуватись у всі держави ЄС, окрім згаданих п’яти. Водночас через їхню територію може здійснюватись транзит української продукції.

Паралельно Болгарія, Угорщина, Польща і Словаччина пообіцяли скасувати свої односторонні заходи щодо української агропродукції.

Окрім того, виконавчий орган ЄС підтвердив надання фінансової підтримки європейських фермерів, рішення щодо якої буде ухвалене пізніше. Також будуть ухвалені заходи для полегшення транзиту українського зерна через “шляхи солідарності” до інших держав-членів ЄС та третіх країн.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також