Про це розповіла перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова в інтерв’ю виданню Фінансовий клуб.
На думку Катерини Рожкової, коефіцієнт ліквідності землі зросте – і фермери отримають зручний інструмент для кредитування власного бізнесу. На сьогодні коефіцієнт ліквідності становить 35%, а після відкриття ринку землі він підвищиться – і це означатиме здорожчання активу і кращі умови для кредитування.
Катерина Рожкова пояснює власні міркування: “
Я очікую, що коефіцієнт буде вищим, оскільки це бізнес. Земля має бути більш ліквідною. Це означає, що в тебе, як підприємця, покриття заставою кредиту буде вищим, і ти зможеш взяти велику суму, або банк не буде ставку завищувати”.
Читайте: За якої умови банки отримають землю – Микола Сольський.
Також Катерина Рожкова вважає, що кредити мають бути інвестиційними, і тому стимулюючі зміни від НБУ спрямують на розробку довгих кредитів. При цьому вона радить фермерам не оперувати валютними кредитами, хоча такий спосіб теж можливий, якщо фермери і банки захочуть обрати його.
Нагадаємо, що торік Верховна Рада проголосувала за те, аби передбачити в бюджеті на 2020 рік 4,4 мільярди гривень на підтримку кредитування в рамках земельної реформи. Катерина Рожкова уточнила, що ці кошти ітимуть на компенсацію ставок за фермерськими кредитами.
Раніше Landlord писав про перспективу – ставка у гривні 3%: Милованов про деталі кредитування фермерів.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!