Новини    06 січня 2023 19:14

В Ізраїлі виявили спалахи пташиного грипу ще на двох індичих фермах

Заводчиків закликали тримати птахів у приміщеннях, щоб зменшити ризик зараження від диких птахів

У Ізраїлі виявили спалахи патогенного пташиного грипу H5N1 ще на двох індичих фермах в країні. Перший спалах стався серед 25 000 індиків у трьох кооперативах на фермі в селі Магал біля загороджувальної стіни, побудованої Ізраїлем на окупованому Західному березі, йдеться в заяві Міністерства сільського господарства та сільського розвитку, повідомляє siasat.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Другий спалах було виявлено серед 25 000 індиків для розведення в трьох кооперативах у південному селі Беер-Тувія, цитує міністерство інформаційне агентство Xinhua.

З останніми двома індичими фермами спалахи пташиного грипу за останні тижні були зареєстровані на дев’яти птахофабриках по всьому Ізраїлю.

Міністерство закликало заводчиків тримати птахів у приміщеннях, щоб зменшити ризик зараження від диких птахів, і помістило на карантин усі курники в радіусі 10 км від останніх двох спалахів.

Також закликали купувати м’ясо птиці та яйця лише в регульованих місцях продажу, уникати покупки немаркованих та неупакованих яєць і споживати лише варене м’ясо та яйця.

Нагадаємо, французькі виробники фуа-гра зіштовхнулися із катастрофою. Великий спалах пташиного грипу цієї зими і навесні призвів до серйозної нестачі для нового виробничого циклу.

Раніше у США довелося знищити понад 22,8 мільйона птахів через епідемію пташиного грипу. Рекорд пташиного грипу в Сполучених Штатах був встановлений у 2014-15 роках, коли на 200 птахофабриках у 15 штатах було забито 50 мільйонів курей та індиків. Хвороба в 2014-15 роках коштувала птахівництву 3 мільярди доларів і потребувала ще 1 мільярд доларів федеральних витрат.

У Європі найбільший в історії спалах пташиного грипу зафіксували у січні 2022 року. В Європі було підтверджено 675 випадків зараження диких птахів і 534 випадки зараження домашніх тварин. Також було відзначено, що минулого року випадки пташиного грипу були виявлені у ссавців, зокрема у рудих лисиць.

Також у Болгарії знищать 19 тисяч курей через спалах пташиного грипу. Це третій спалах пташиного грипу на птахофабриці у селі Криве Поле неподалік міста Хаскове за останні три роки.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...