Новини / Тваринництво     24 лютого 2023 11:15

Може завдати збитків на понад два мільярди євро: пташиний грип дістався Південної Америки


Аргентина та Уругвай підтвердили перші випадки пташиного грипу серед диких птахів, що підтверджує поширення хвороби у Південній Америці.

Про це пише уругвайська газета El Observador.

У всіх країнах Південної Америки підтверджено випадки пташиного грипу, за винятком Бразилії, Гаяни та Суринаму. Однак близькість продуктивних регіонів Бразилії та відсутність великих географічних бар’єрів ще більше збільшують ймовірність того, що вірус досягне найбільшого експортера курятини у світі.

У випадку з Уругваєм вірус був виявлений у лебедя неподалік Лагоа-Гарсон на південному узбережжі країни. В Аргентині захворювання було виявлено в провінції Жужуй у андських гусей.

Влада Міністерства тваринництва, сільського господарства та рибальства оцінює ситуацію і буде вжито відповідних заходів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Тим часом міністр сільського господарства, тваринництва та рибальства Аргентини Хуан Хосе Бахілло скликав екстрену нараду з цього питання.

“Наявність вірусу в Аргентині насторожує всі наші служби, але нас це не дивує. Ми вже працюємо з різними профілактичними організаціями та територіальним охопленням, щоб контролювати проблему”, — сказав секретар. За його словами, найпоширеніший шлях проникнення через перелітних птахів, яких важко контролювати. – Міграції птахів принесли хвороботворний вірус із північної півкулі”, — додає він.

Пташиний грип знищив мільйони птахів у Європі, Північній Америці та Азії за кілька місяців до його прибуття до Південної Америки.

У Бразилії після підтвердження в сусідніх країнах Бразильська асоціація білків тварин (ABPA) випустила повідомлення, в якому йдеться, що “вона стежить за розвитком ситуації”. Хвороба згубна для птахів і, згідно з опитуванням, може завдати шкоди бразильському птахівничому сектору на суму 2,4 мільярда євро.

АВРА заявила, що перебуває у прямому контакті з Asociación de Productores Avícolas Sur, регіональним представником з птахівництва, а також із членами інших організацій у Латинській Америці. Завдання – спільно з Міністерством сільського господарства та тваринництва стежити за ситуацією.

У записці ABPA наголошує на важливості для Бразилії, яка залишається вільною від пташиного грипу, дотримання протоколів біобезпеки, особливо щодо захисту її комерційних стад.

Нагадаємо, в Ізраїлі виявили спалахи патогенного пташиного грипу H5N1 ще на двох індичих фермах в країні. Перший спалах стався серед 25 000 індиків у трьох кооперативах на фермі в селі Магал біля загороджувальної стіни, побудованої Ізраїлем на окупованому Західному березі.

Французькі виробники фуа-гра зіштовхнулися із катастрофою. Великий спалах пташиного грипу цієї зими і навесні призвів до серйозної нестачі для нового виробничого циклу.

Раніше у США довелося знищити понад 22,8 мільйона птахів через епідемію пташиного грипу. Рекорд пташиного грипу в Сполучених Штатах був встановлений у 2014-15 роках, коли на 200 птахофабриках у 15 штатах було забито 50 мільйонів курей та індиків. Хвороба в 2014-15 роках коштувала птахівництву 3 мільярди доларів і потребувала ще 1 мільярд доларів федеральних витрат.

У Європі найбільший в історії спалах пташиного грипу зафіксували у січні 2022 року. В Європі було підтверджено 675 випадків зараження диких птахів і 534 випадки зараження домашніх тварин. Також було відзначено, що минулого року випадки пташиного грипу були виявлені у ссавців, зокрема у рудих лисиць.

Також у Болгарії знищать 19 тисяч курей через спалах пташиного грипу. Це третій спалах пташиного грипу на птахофабриці у селі Криве Поле неподалік міста Хаскове за останні три роки.

Влада Чехії мусить знищити 220 тис. курей на птахофабриці, де у січні виявили пташиний грип. Це найбільший спалах хвороби у країні. Пташиний грип був зареєстрований на фермі, розташованій за 150 км на захід від Праги.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також