Новини    25 жовтня 2022 18:00

У Болгарії знищать 19 тисяч курей через спалах пташиного грипу

Це вже третій спалах пташиного грипу на птахофабриці за три роки

Близько 19 тисяч курей несучих порід заб’ють на великій птахофабриці на півдні Болгарії після виявлення нового штаму пташиного грипу. Про це пише Reuters.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Це третій спалах пташиного грипу на птахофабриці у селі Криве Поле неподалік міста Хаскове за останні три роки.

Ризик зараження для людей від цієї хвороби вважається низьким, але минулі спалахи серед сільськогосподарських птахів призвели до великих програм забою, тому уряд країни рекомендував власникам ферми зробити масовий забій птиці, щоб стримати поширення вірусу.

Раніше у США довелося знищити понад 22,8 мільйона птахів через епідемію пташиного грипу.

Рекорд пташиного грипу в Сполучених Штатах був встановлений у 2014-15 роках, коли на 200 птахофабриках у 15 штатах було забито 50 мільйонів курей та індиків. Хвороба в 2014-15 роках коштувала птахівництву 3 мільярди доларів і потребувала ще 1 мільярд доларів федеральних витрат.

Довідка. Пташиний грип часто призводить до смерті великої кількості птиці. Водночас не лише свійської, а й дикої – можуть хворіти перелітні птахи та навіть лебеді. При інфікуванні людини викликає тяжкі наслідки – задишку, пневмонію з лихоманкою та різноманітні ускладнення – септичний шок і мультиорганну недостатність. Спостерігалися летальні випадки.

Нагадаємо, Україна може збільшити експорт курятини до Великої Британії через епідемію пташиного грипу в цій країні.

2016-го нові випадки пташиного грипу були зафіксовані в Україні в південних областях. Через це ЄС зупинив імпорт української птиці, що завдало значних збитків вітчизняним фермерам. В Євросоюзі в цей час через пташиний грип у голландському містечку Біддінгхейзен було знищено 190 тис. птахів. Схожа ситуація простежувалася в низці країн.

Як раніше повідомляв Landlord, 2018-го кількість захворювань свиней на АЧС в Україні знизилася порівняно з минулим роком. Торік було виявлено 145 випадків хвороби проти 163 інфікувань 2017-го. Африканська чума свиней 2018-го найбільше вражала тварин в Одеській, Полтавській, Миколаївській та Чернігівській областях.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...