Новини    08 січня 2023 15:21

У Чехії зафіксували найбільший спалах пташиного грипу

Оскільки перевірки виявили інфекцію тільки в одному з цехів, більшість стада може бути збережена

Влада Чехії мусить знищити 220 тис. курей на птахофабриці, де минулого тижня виявили пташиний грип. Це найбільший спалах хвороби у країні. Пташиний грип був зареєстрований на фермі, розташованій за 150 км на захід від Праги, повідомляє Reuters.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Державна ветеринарна адміністрація Чеської Республіки (SVS) заявила, що оскільки перевірки виявили інфекцію тільки в одному з цехів (у трьох приміщеннях утримується 750 тис. курей), більшість стада може бути збережена.

Все поголів’я цеху має бути вибраковане, — пояснив представник SVS Петро Майєр.

Також 3 січня ще один випадок пташиного грипу був зареєстрований на фермі за 68 км на південь від Праги, де буде забито 12 тис. курей та 1 тис. індиків.

Нагадаємо, в Ізраїлі виявили спалахи патогенного пташиного грипу H5N1 ще на двох індичих фермах в країні. Перший спалах стався серед 25 000 індиків у трьох кооперативах на фермі в селі Магал біля загороджувальної стіни, побудованої Ізраїлем на окупованому Західному березі.

Французькі виробники фуа-гра зіштовхнулися із катастрофою. Великий спалах пташиного грипу цієї зими і навесні призвів до серйозної нестачі для нового виробничого циклу.

Раніше у США довелося знищити понад 22,8 мільйона птахів через епідемію пташиного грипу. Рекорд пташиного грипу в Сполучених Штатах був встановлений у 2014-15 роках, коли на 200 птахофабриках у 15 штатах було забито 50 мільйонів курей та індиків. Хвороба в 2014-15 роках коштувала птахівництву 3 мільярди доларів і потребувала ще 1 мільярд доларів федеральних витрат.

У Європі найбільший в історії спалах пташиного грипу зафіксували у січні 2022 року. В Європі було підтверджено 675 випадків зараження диких птахів і 534 випадки зараження домашніх тварин. Також було відзначено, що минулого року випадки пташиного грипу були виявлені у ссавців, зокрема у рудих лисиць.

Також у Болгарії знищать 19 тисяч курей через спалах пташиного грипу. Це третій спалах пташиного грипу на птахофабриці у селі Криве Поле неподалік міста Хаскове за останні три роки.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...