Новини / Аналітика     15 вересня 2023 12:23

Французьких аграріїв закликали не збільшувати посіви цукрового буряка, посилаюись на імпорт з України

Імпорт цукру з України до ЄС зріс до 390 000 тонн у період з жовтня 2022 року по липень 2023 року, порівняно з 25 000 тонн за той самий період попереднього сезону, свідчать дані ЄС

У Франції виробник цукру Saint Louis Sucre, що належить німецькій Suedzucker, попросив французьких фермерів не збільшувати виробництво буряків у 2024 році, щоб уникнути падіння цін на тлі жорсткої конкуренції з боку українського цукру, копій лист, який побачило Reuters.

Ціни на європейський цукор досягли рекордних значень, значно перевищивши зростання світових ринків, через дефіцит цукру в блоці, пов’язаний, зокрема, із падінням виробництва у Франції, де минулими роками фермерів стримували низькі врожаї.

Водночас війна рф проти України призвела до великого імпорту цукру в блок, викликаючи побоювання надлишку, як, наприклад, у 2017 році після скасування Європейським Союзом квот на виробництво, що призвело до обвалу цін.

Наші амбіції щодо збільшення площ… зіштовхуються з конкуренцією в рамках зусиль ЄС щодо солідарності на користь України, – мовиться в листі SLS від 6 вересня.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Наприкінці травня український уряд тимчасово – до 15 вересня 2023 року – заборонив експорт цукру. Міністерство економіки заявило, що заборону на експорт цукру з України ввели, тому що влітку міг виникнути його дефіцит. На початку липня Кабмін дозволив продавати цукор у Румунію.

Імпорт цукру з України до ЄС зріс до 390 000 тонн у період з жовтня 2022 року по липень 2023 року, порівняно з 25 000 тонн за той самий період попереднього сезону, свідчать дані ЄС.

На прохання прокоментувати лист речник Suedzucker зазначив, що український цукор, який може підірвати ринки ЄС, варто реекспортувати до третіх країн, які потребують продовольства.

У липні 2023 року європейський цукор коштував 915 євро ($983,17) за тонну, що на 57% більше, ніж у торік, і вдвічі вище за ціну, зафіксовану в липні 2021 року.

Площі посівів цукрових буряків у Франції цього року були найменшими за останні 14 років. Але високі ціни на цукор у той час, коли ціни на зерно впали, можуть змусити аграріїв надавати перевагу бурякам у сівозміні.

Голова французької профспілки виробників цукрових буряків CGB Франк Сандер попередив, що збільшення площ може призвести до падіння цін у ЄС.

Ціни можуть впасти на 30%, тим паче, що в Україні є великі запаси, – додав він.

Нагадаємо, переробку цукрових буряків цього року здійснюватимуть 30 цукрових заводів.

У лютому аналітики прогнозували глобальний дефіцит цукру в 2023/24 МР на рівні в 1,01 млн т.

Раніше в USDA прогнозували, що в Україні у 2022/23 МР виробництво цукру становитиме 1,1 млн метричних тонн (ММТ), що на 23% менше проти попередньої оцінки.

Виробники цукру в Україні цьогоріч мають дві проблеми — війна та ціна на енергоносії.

Цього року в Україні має збільшитися кількість працюючих цукрових заводів порівняно з 2022-м.

Українські виробники можуть збільшити експорт цукру у понад два рази.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також