Новини    04 квітня 2023 15:07

Цьогоріч в Україні запрацюють ще шість цукрових заводів


Цього року в Україні має збільшитися кількість працюючих цукрових заводів порівняно з 2022-м.

Про це заявив в. о. голови правління Національної асоціації цукровиків України “Укрцукор” Назар Михайловин у інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна“.

“Через воєнні дії на території нашої країни минулого року були серйозні проблеми в Київській, Харківській, Житомирській, Чернігівській областях. Вони не змогли взяти участь у посіві та виробництві цукру. Сезон-2022 в Україні відпрацювали 23 заводи, до яких нинішнього року приєднається ще шість підприємств”, – сказав він.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Мінагрополітики очікує, що у 2023 році площа під цукровими буряками стане майже такою ж, як до війни. До війни засівали 226 тис. га; у 2022 році площа скоротилася до 181,4 тис. га; цього року планується зібрати врожай з 220 тис. га. Валове виробництво цукрових буряків цього року очікується в межах 11,3 млн тонн, що на 1,6 млн тонн більше, ніж у 2021 році.

Кількість урожаю може збільшитися також за рахунок фермерів-новачків, вважає Михайловин.

“Через складнощі з реалізацією соняшнику, кукурудзи та пшениці багато фермерів звернули увагу на ліквідність цукрових буряків – їх не потрібно зберігати, сушити, тобто додатково вкладати гроші”, – сказав він.

Читайте також: Аналітики прогнозують цьогоріч глобальний дефіцит цукру

За його словами, фермери під час продажу цукрових буряків переробним заводам одразу отримують розрахунок. До того ж цукрові заводи під час підписання контрактів із сільгоспвиробниками забезпечують їх насінням, добривами, засобами захисту рослин і, за необхідності, технікою, що перебуває на балансі переробних підприємств.

Раніше в USDA прогнозували, що в Україні у 2022/23 МР виробництво цукру становитиме 1,1 млн метричних тонн (ММТ), що на 23% менше проти попередньої оцінки.

Експерти ринку вважають, що в новому сезоні в Україні не буде дефіциту цукру, однак ціна на нього цьогоріч може зрости на 10-12%.

Водночас національна асоціація цукровиків України “Укрцукор”, від свого імені та від імені виробників цукру та аграріїв, які вирощують цукровий буряк, звернулась до Міжнародної організації по цукру (ISO) з проханням припинити співпрацю з рф.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...