Новини / Фінанси     11 серпня 2020 14:20

Аграріям Одещини схвалено 80% заявок на реструктуризацію кредитів

Загальний розмір проблемного кредитного портфелю сільгосппідприємств Одеської області без урахування відсотків складає 338 млн грн

Сільськогосподарським підприємствам Одеської області було ухвалено 80% заявок на реструктуризацію кредитних зобов’язань. При цьому загальний розмір проблемного кредитного портфелю аграріїв області без урахування відсотків наразі складає 338 млн грн. Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко за результатами робочої поїздки у Одеську область.

«Через об’єктивні погодні причини аграрії півдня, на жаль, не могли представити банкам позитивну фінансову звітність. Тому це ставало однією з головних причин для відмов у користуванні кредитними програмами. За активної комунікації з банками та наголошенні на форс-мажорних обставинах, нам вдалося досягти консенсусного розуміння у вирішенні 80% проблемних питань від аграріїв», – розповів міністр.

Читайте: Максимально все вдосконалити , щоб рухатися в ногу з часом і підвищити ефективність кожного гектара

Таким чином, за його словами, сума від позитивних рішень склала 270,4 млн грн, що є суттєвою допомогою для тих, хто зіткнувся з фінансовими проблемами через посуху та втрату врожаю. Ці зобов’язання були реструктуризовані.

Наразі, як наголосив Ігор Петрашко, для агрогосподарств є можливість залучення коштів за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», 56% яких залучаться саме у галузі сільського господарства.

За інформацією міністерства фінансів України, станом на 10 серпня 2020 року, вже видано 1991 кредит «5-7-9%» на загальну суму 4,227 млрд грн. Найбільшим попитом у бізнесу користуються саме позики на рефінансування попередньо взятих кредитів. Тільки протягом минулого тижня уповноважені банки видали кредитів в рамках цього продукту програми на 783 млн грн, а за весь строк дії програми – на 3,292 млрд грн.

Нагадаємо, раніше Landlord, що перелік техніки та обладнання на який розповсюджується часткова компенсація вартості збільшено на 1175 найменувань.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також