Новини / Аналітика     19 березня 2024 17:29

ФАО прогнозує зростання світового виробництва пшениці на 1%

Зокрема виробництво в ЄС у 2024 році дещо впаде до 133 мільйонів тонн

Прогнозується, що світове виробництво пшениці у 2024 році зросте на 1% порівняно з попереднім роком, але не досягне рекордного обсягу виробництва, досягнутого у 2022 році, згідно зі звітом Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, передає World Grain.

У Сполучених Штатах та Канаді, двох найбільших у світі виробниках пшениці, посіви скоротилися, але очікувана врожайність зросла через покращення погодних умов. ФАО прогнозує виробництво пшениці в США у 2024 році на рівні 51,5 мільйона тонн, що буде вище середнього показника за останні п’ять років і минулого року. Прогнозується, Канада збере 33 мільйони тонн у 2024 році, попри скорочення посівів пшениці на 2%.

Китай, де високий внутрішній попит і підвищення мінімальної закупівельної ціни підтримали розширення посівних площ, стимулює очікуване зростання виробництва; Пакистан, як очікується, збільшить виробництво до 28,3 млн тонн у 2024 році.

Очікувалося, що Індія виробить майже рекордний урожай цього року, але нещодавні дощі та град у ключових виробничих районах безпосередньо перед збором врожаю знизили очікування щодо врожаю пшениці в країні, попри збільшення посівів.

У зв’язку з тим, що сівба пшениці була перервана сильними дощами в кількох ключових країнах-виробниках пшениці в Європейському Союзі, зокрема у Франції та Німеччині, очікується, що виробництво в ЄС у 2024 році дещо впаде до 133 мільйонів тонн. Аналітики ФАО додали, що аналогічний сценарій розгорнеться у Великій Британії.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 495 “Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо надання гуманітарної допомоги державам Африки та Азії”.

Цим рішенням Уряду пропонується надати можливість обласним та Київській військовим адміністраціям безоплатно передати залишки зерна (обсяг якого наразі становить близько 72 000 метричних тонн), яке закуплене коштом державного бюджету, для реалізації гуманітарної програми “Grain from Ukraine”.

Новини за темою:  У Києві запустили обов'язкову реєстрацію собак: за відмову — штраф до 1020 грн

Читайте також: У світі очікують зростання торгівлі зерном завдяки Україні та Китаю

ОВА можуть безоплатно передати зерно органам, фондам, програмам ООН для надання гуманітарної допомоги державам Африки та Азії, про що мають щотижнево інформувати Мінагрополітики.

Україна та Болгарія домовилися щодо деталей впровадження системи ліцензування експорту української агропродукції. Йдеться про насіння соняшнику, ріпаку, кукурудзи та пшениці.

Протягом минулого місяця Укрзалізниця встановила новий рекорд, перевізши 14 мільйонів тонн вантажів – найвищий показник з початку повномасштабної війни. 

Під час другого міжнародного саміту “Зерно з України” (Grain From Ukraine) зібрали понад 136 мільйонів доларів для цієї гуманітарної ініціативи.

21 березня Кабінет міністрів затвердив постанову про продовження та необхідне фінансування ініціативи Grain from Ukraine. Буде закуплено додатково 125 тисяч тонн пшениці або кукурудзи, яка потім буде доставлена як гуманітарний вантаж у країни Африки.

До гуманітарної програми Grain from Ukraine, яку ініціював президент України, вже долучилося 43 країни.

Завдяки ініціативі Grain from Ukraine малі й середні сільгоспвиробники отримають більше грошей за свою продукцію.

Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.

Україна готова включити Мозамбік в перелік країн, які отримують українські зернові в рамках гуманітарної ініціативи президента Володимира Зеленського Grain From Ukraine, аби підтримати продовольчу безпеку африканської країни. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час зустрічі з президентом Мозамбіку Філіпе Ньюзі та міністром закордонних справ Веронікою Макамо.

США підтримують ініціативу Grain from Ukraine і виділяють на її реалізацію близько $20 мільйонів.

Щоб забезпечити постачання агропродукції в рамках гуманітарної програми Grain from Ukraine, з українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.

Новини за темою:  Верховна Рада ратифікувала угоду з США про надра: створено Фонд відбудови з паритетним управлінням

У Міністерстві аграрної політики пропонують змінити схему закупівель агропродукції для програми Grain from Ukraine, та закуповувати зерно з передплатою 50%. Зокрема міністр озвучив ідею, аби проводити закупівлю зерна за такою схемою: 50% передоплати навесні — на закупку зернових, а другу половину — восени вже після збору врожаю і за ринковою ціною

У лютому Україна здійснила експорт понад 5 млн тонн сільськогосподарської продукції через Чорне море, що відзначається як часткове відновлення попереднього рівня до повномасштабної війни. Інформацію цю передав Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради, під час брифінгу. Згідно з Марчуком, до початку конфлікту порти Миколаївської та Херсонської областей були активно використовні для експорту сільськогосподарської продукції. Тоді вони відправляли щорічно навіть 7-8 млн тонн.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також