Новини / Політика     19 травня 2023 09:05

Уряд дозволив ОВА віддавати надлишкове зерно пшениці для гуманітарної програми “Grain from Ukraine”


Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 495 “Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо надання гуманітарної допомоги державам Африки та Азії”.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Цим рішенням Уряду пропонується надати можливість обласним та Київській військовим адміністраціям безоплатно передати залишки зерна (обсяг якого наразі становить близько 72 000 метричних тонн), яке закуплене коштом державного бюджету, для реалізації гуманітарної програми “Grain from Ukraine”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

ОВА можуть безоплатно передати зерно органам, фондам, програмам Організації Об’єднаних Націй або її головним органам, або спеціалізованим установам ООН, іншим автономним міжурядовим організаціям системи ООН або їх представникам для надання гуманітарної допомоги державам Африки та Азії, про що мають щотижнево інформувати Мінагрополітики.

Прийняття Постанови дозволить ефективно використати зерно, потреба у забезпеченні населення територіальних громад продукцією, перероблювання якої наразі втратило актуальність.

Читайте також: Другий саміт Grain from Ukraine планує провести Україна цієї осені

Довідка: В рамках реалізації програми “Grain from Ukraine” передбачається закупити та відправити державам Африки та Азії 125 тис. тонн зерна пшениці ІІ та ІІІ класів.

Нагадаємо, 21 березня Кабінет міністрів затвердив постанову про продовження та необхідне фінансування ініціативи Grain from Ukraine. Буде закуплено додатково 125 тисяч тонн пшениці або кукурудзи, яка потім буде доставлена як гуманітарний вантаж у країни Африки.

Як виникла та розвивається Grain from Ukraine

Grain from Ukraine 15 листопада 2022 року ініціював президент Володимир Зеленський. Вона передбачає закупівлю українського зерна країнами-партнерами та передачу його державам, які потерпають через гуманітарну кризу. Програма реалізується в партнерстві з World Food Program під егідою Організації Об’єднаних Націй. Сумарно країни-партнери надали майже 200 мільйонів доларів на її фінансування. Майже 500 тис. тонн гуманітарних вантажів із пшеницею Україна відправила до нужденних та голодних країн. З них — 140 тис. тонн цієї культури було відвантажено в межах гуманітарної програми Grain from Ukraine.

До гуманітарної програми Grain from Ukraine, яку ініціював президент України, вже долучилося 43 країни.

Завдяки ініціативі Grain from Ukraine малі й середні сільгоспвиробники отримають більше грошей за свою продукцію.

3 грудня 2022 року до Ефіопії прибуло перше судно в межах української гуманітарної програми Grain from Ukraine. До порту Дорале було доправлено 25 тис. тонн української пшениці.

Всесвітня продовольча програма ООН (WFP) проводить тендер на закупівлю 75 тис. тонн агропродукції у рамках реалізації гуманітарної програми Grain from Ukraine. Про це заявив регіональний директор WFP Метью Голлінгворт, передає пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

США підтримують ініціативу Grain from Ukraine і виділяють на її реалізацію близько $20 мільйонів.

Щоб забезпечити постачання агропродукції в рамках гуманітарної програми Grain from Ukraine, з українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.

У Міністерстві аграрної політики пропонують змінити схему закупівель агропродукції для програми Grain from Ukraine, та закуповувати зерно з передплатою 50%.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також