Новини / Думки     06 січня 2019 13:33

Їжте менше червоного м’яса: чому експерти радять змінити раціон заради клімату

Найбільшою загрозою на сьогодні вчені назвали викиди парникових газів, що утворюються у результаті вирощування, переробки, упаковки і транспортування продуктів харчування. Понад дві третини цих викидів припадає на виробництво м’яса. Тому дослідники й радять скорочувати його споживання.

Такі рекомендації дають вчені Оксфордського університету за результатами дослідження повідомляє Вloomberg. У ньому взяли участь 23 науковця під керівництвом Марко Спрінгманна (Marco Springmann).

Споживачам, особливо тим, які мешкають у країнах з високим рівнем доходу і щодня їдять м’ясо,  вчені радять перейти на рослинну гнучку дієту. І це добре впливатиме як на здоров’я людей, так і на клімат. Якщо в усьому світі люди, які зараз надають перевагу м’ясу, перейдуть на рослинний раціонї, то до 2050 року вдасться скоротити майже вдвічі викиди парникових газів, у яких “винна” їжа. Тим, хто не хоче міняти свої харчові звички, нагадують, що вживання червоного м’яса асоціюється з певними видами раку, а також ожирінням, діабетом та підвищеним тиском.

Читайте: Зміни клімату, неврожай і голод – песимістичний прогноз на 2019-й від Bloomberg

У бідних країнах, де люди вживають мало м’ясних і молочних продуктів, підходить менш агресивний підхід до зміни раціону.

Вчені також радять більш раціонально використовувати землю, прісну воду, та продукти харчування. Адже близько третини їжі зараз йде на смітник – вона псується, інколи навіть не потрапляючи до споживача.

Як повідомляв раніше LANDLORD, імпорт свинини в Україну за 2018 рік побив рекорди.

Фото: Bloomberg.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також