Новини / Трейдинг     01 лютого 2023 09:09

Додалося 12 країн: Україна розширила ринки збуту продовольства попри війну


Минулий рік, попри всі виклики, пов’язані зі збройною агресією РФ, був плідним для України в розрізі розширення міжнародних ринків збуту. У 2022 році ще 12 країн долучилися до переліку споживачів українських сирів, м’яса, яєць, риби тощо.

Про це повідомляє Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Попри обмеження щодо візитів іноземних інспекторів до нашої країни, було погоджено міжнародні ветеринарні сертифікати на експорт продукції з України в 12 країн світу.

Зокрема:

 • Албанія – м’ясні напівфабрикати;
 • Грузія – равлики;
 • Домінікана – молоко та молочні продукти;
 • Ізраїль – декоративна прісноводна риба, живі кролі, шкіри та шкури, жувальні предмети для домашніх тварин;
 • Канада – м’ясо птиці та продукти з нього;
 • Кенія – молоко та молочні продукти;
 • Північна Македонія – жувальні предмети та консервовані корми для домашніх тварин;
 • Сінгапур – корми для домашніх тварин;
 • Сербія – інкубаційні яйця, консервовані та перероблені корми для домашніх тварин;
 • Туреччина – продукти переробки тваринного білка, рибні продукти;
 • Пакистан – столові яйця.
 • Чорногорія – м’ясні напівфабрикати, м’ясні продукти, оброблені шлунки, міхури, кишки.

Читайте також: Зовнішня торгівля України рекордно зросла

Повідомляється також, що у 2022 році збільшилась кількість підприємств-виробників продуктів тваринного походження, які мають право експорту своєї продукції на територію Європейського Союзу. Нині їх на 53 більше, ніж було на початок 2022 року. Для порівняння, за 2021 рік таке право отримали лише 23 підприємства.

“Ця позитивна динаміка у збільшенні кількості українських експортерів на європейський ринок є надзвичайно важливою в умовах отриманого Україною статусу країни-кандидата на вступ до ЄС. Робота в цьому напрямку буде продовжуватись постійно і, при виконанні вимог угоди про Асоціацію з ЄС в рамках наших зобов’язань щодо вступу до Євросоюзу, ця цифра буде збільшуватись щодня”, – вважають у Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Нагадаємо, протягом останніх років Україна впевнено входить до ТОП-5 найбільших постачальників органічної продукції до ЄС. Зокрема, у 2021 році наша країна посіла  5 місце у світі зі 126 країн за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС із часткою 6,6% від загального обсягу.

В 2022 році експортна виручка від продукції агропромислового комплексу становитиме близько 23,3 млрд USD, що на 16% менше аналогічного показника минулого року. На початку 2022 року на фоні потенційного нападу росії на Україну експортні відвантаження були суттєво збільшені, що і дозволило уникнути ще вагомішого розриву в річних показниках. Так, в січні 2022 року показник експортної виручки вдвічі перевищив показник січня 2021 року.

Голова Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Андрій Дикун звернувся до голови Комітету з питань сільського господарства та розвитку сільських територій Європарламенту Норберта Лінза щодо розгляду питання подальшого пільгового режиму для сільськогосподарських українських товарів.

Європейська комісія розглядає можливість перегляду рішення про призупинення мит і квот на український експорт агропродовольчої продукції протягом найближчих тижнів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також