Новини    22 лютого 2022 14:53

До кінця лютого виробники молочних продуктів очікують пожвавлення ринку

У період Масляної виторг зазвичай збільшується

У лютому 2022 року ринок свіжих молокопродуктів важко назвати активним. Слабкий попит обумовлений черговою хвилею пандемії, вимушеними затяжними “канікулами” у школах та університетах. Окрім того, споживачі почали більше економити, повідомляє Infagro.

“Виробники не мають наміру стимулювати продажі особливими акціями й тим більше зниженням базових цін. Більшість із них продовжує намагатися збільшити ціни на свою продукцію”, — йдеться в повідомленні.

Провідні гравці ринку свіжих молокопродуктів в середині лютого виставляють основні позиції за такими цінами:
молоко 2,5%, плівка — 27−29 грн/л;
кефір 2,5%, плівка — 30−33 грн/л;
сметана 15%, плівка — 70−75 грн/кг;
сир кисломолочний 9% — 115−130 грн/кг.

Зауважується, що багато операторів сподіваються, що у другій половині лютого торгівля свіжими молокопродуктами активізується. Пік хвилі пандемії ніби минає, та й у період Масляної виторг зазвичай збільшується.

Водночас у зовнішній торгівлі цільномолочною продукцією кардинальних змін не спостерігається. Експорт залишається на рівні 1,5 тис. т.

Основні покупці української свіжої молочної продукції Молдова (48%) і Грузія (37%). Імпортна свіжа молочна продукція надходить з Польщі (59%), Німеччини (13%), Бельгії (12%) та Білорусі (9%).

Довідка. В Україні 2021 рік для молочників був найгіршим за останні 6 сезонів та одним з найменш прибуткових за всю історію галузі. Доходи молочників різко зменшились. За підсумками 11 місяців (станом на 1 грудня 2021 року) поточного року, виробництво молока усіх видів скоротилося на 5,8% — до 8,15 млн т.

Нагадаємо, останній моніторинг цін на молоко показав, що в Україні триває тренд до зростання цін на продукт. Це пов’язано з цінами на газ для підприємств. Хоча аналітики відзначають, що темпи росту максимально сповільнилися.

Раніше Landlord повідомляв, що світові ціни на молочні продукти зросли на 1,5%.

Також повідомлялось, що в Японії доведеться “знищити” велику кількість молока. 

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...