Новини / Логістика     15 вересня 2023 16:04

До експорту українського зерна можуть залучити Італію та Грецію

Завдяки "коридору солідарності" вдалось зменшити витрати на логістику на 50%

Для розв’язання проблеми експорту українського зерна Євросоюз розглядає можливість запуску альтернативного зернового коридору, до якого хочуть залучити Італію та Грецію. Про це заявила представник Єврокомісії з питань сільського господарства та торгівлі Міріам Гарсія Феррер, передає “Європейська Правда”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Коридори солідарності дозволили зменшити витрати на логістику в половину. Феррер пообіцяла, що до 15 вересня Єврокомісія ухвалить найкраще рішення щодо експорту українського зерна для усіх сторін.

Україна стала залежною від альтернативних маршрутів Європейського Союзу – “коридорів солідарності”, створених для експорту зерна після того, як рф відмовилася від зернової угоди, яка дозволяла безпечно транспортувати українське зерно через чорноморські порти.

За словами представниці Єврокомісії, завдяки “коридору солідарності” вдалось зменшити витрати на логістику на 50%.

Паралельно, звичайно, нам потрібно зміцнити інші коридори, і є альтернативні маршрути. Саме вчора під час зустрічі Спільної координаційної платформи ми не тільки запросили країни Балтії та Хорватію, щоб обговорити альтернативні шляхи, але ми також включили Італію та Грецію, як потенційно нові маршрути експорту українського зерна, – зазначила Феррер.

Нагадаємо, у Бухаресті під час двосторонньої зустрічі з прем’єр-міністром Республіки Хорватія Андреєм Пленковичем, міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що наразі українське зерно вже експортується через хорватські порти.

Хорватія запропонувала Україні залізничну мережу та порти Адріатичного моря для транспортування зерна альтернативним маршрутом після припинення росією зернової угоди.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Україна експортує зерно через порт на півночі Хорватії вже понад рік.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також