Головнокомандувач ЗСУ підписав наказ про оновлення умов роботи представників ЗМІ в прифронтових районах та зонах ведення бойових дій, повідомляє ОК “Південь”.
З 20 березня 2023 року встановлено три зони для перебування і роботи представників засобів масової інформації в районах відповідальності оперативно-стратегічного угруповання “Одеса” – ЧЕРВОНУ, ЖОВТУ, ЗЕЛЕНУ.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
ЧЕРВОНА – робота акредитованих представників засобів масової інформації заборонена:
- Одеська область – о. Зміїний, прикордонна місцевість на придністровському напрямку (уточнити населені пункти в пресцентрі);
- Вінницька область – прикордонна місцевість (уточнити населені пункти в пресцентрі);
на деокупованих територіях:
- в Миколаївській області (Лупареве, Лимани, Прибузьке, Любомирівка, Киселівка, Новопетрівка, Снігурівка);
- в Херсонській області – смуга прибережних територіальних громад (уточнити населені пункти в пресцентрі) та окремі зони в межах територіальних громад населених пунктів Посад-Покровське, Правдине, Давидів Брід, Мала Олександрівка, Високопілля, а також смуга населених пунктів по обидва боки вздовж річки Інгулець;
- в Дніпропетровській області – територіальні громади вздовж берега Каховського водосховища до межі області.
До ЧЕРВОНОЇ зони також віднесено всі об’єкти критичної та військової інфраструктури, морські та річкові порти, незалежно від географічного розташування.
ЖОВТА – дозволяється робота акредитованих представників засобів масової інформації лише у супроводі офіцера зі зв’язків з громадськістю або іншої, визначеної командиром посадової особи:
- Херсон (крім південної частини);
- в Миколаївській області населені пункти: Миколаїв, Баловне, Нова Одеса, Єланець, Нововасилівка, Ольгопіль, Березнегуватське, Розанівка, Новоолександрівка, Дмитрівка, Новоскелюватка, Михайлівка, Новолазарівка, Троїцько-Сафонове, Зоря, Лепетиха, Біла Криниця, Червона Долина, Первомайське, Воскресенське, а також території Очаківської і Куцурубської громад;
- в Дніпропетровській області – Зеленодольськ, Апостолове, Михайло-Заводське;
- в Одеській області – територіальні громади вздовж Дунаю від гирла Бистрого до Рені, узбережжя Чорного моря і лиманів.
ЗЕЛЕНА – дозволяється робота акредитованих представників засобів масової інформації без супроводу офіцера зі зв’язків з громадськістю, або іншої, визначеної командиром посадової особи:
- в Кіровоградській області – Бобринець, Кропивницький, Кам’янка, Світловодськ, за течією вздовж правого берега Дніпра;
- Одеська, Миколаївська, Херсонська області (за виключенням місцевостей та об’єктів червоної й жовтої зон);
- Вінницька область (за виключенням червоної зони прикордоння).
Інформація по зонах оновлюватиметься в залежності від розвитку оперативної ситуації.
У пресслужбі застерегли, що у випадку виявлення представників засобів масової інформації, що порушують порядок роботи і перебування у визначеній зоні, буде вжито заходів щодо позбавлення порушників акредитації.
Журналістам, що мешкають в населених пунктах жовтої і червоної зони, необхідно зв’язатися з об’єднаним координаційним пресцентром сил оборони півдня України для координації діяльності.
Нагадаємо, на черговому засіданні Координаційної ради з питань логістики в сільському господарстві обговорили критерії розподілу квот між портовими операторами за новим порядком в межах реалізації “зернової ініціативи”. Друга важлива тема – запровадження електронної автомобільної черги в наявних наземних пунктах пропуску. До засідання під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського долучилися представники громадських організацій, асоціацій, бізнесу, Адміністрації морських портів України, Мінінфраструктури України.
У Миколаївській області, після консультацій з військовими, почали розміновувати поля.
На українській митниці процвітають корупційні схеми, зокрема з нелегальним вивезенням українського зерна “зеленими коридорами” у Чорне море. Через це, за найскромнішими оцінками, держбюджет втратив 5,6 млрд грн. Цієї суми вистачило б на те, щоби закрити дефіцит скарбниці за цілий місяць.
В АМПУ стверджують, що електронна черга дозволила оптимізувати та зробити прозорим планування заходу та виходу суден в/із портів Великої Одеси, але вона не розв’язує проблеми інспекції суден в Босфорі.
Торік 26 жовтня для суден, які йдуть в українські порти в рамках “зернового коридору”, запровадили електронну чергу. Подібна технологія була раніше впроваджена та показала свою ефективність у Дунайських портах.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!