Новини / Логістика     15 березня 2023 14:06

Критерії розподілу квот між портовими операторами “зернового коридору” планують змінити


На черговому засіданні Координаційної ради з питань логістики в сільському господарстві обговорили критерії розподілу квот між портовими операторами за новим порядком в рамках реалізації “зернової ініціативи”. Друга важлива тема – запровадження електронної автомобільної черги в наявних наземних пунктах пропуску. До засідання під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського долучилися представники громадських організацій, асоціацій, бізнесу, Адміністрації морських портів України, Мінінфраструктури України.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики України.

Учасники наради зосередились на обговоренні принципів визначення розміру квот терміналів – кількості суднозаходів, які обслуговуватиме кожен оператор.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Представники громадських організацій та бізнесу підтримали прозоре формування та місячне планування черг із оприлюдненням цієї інформації на сайті Адміністрації морських портів України. Це забезпечує всім учасникам ринку доступ до інформації про стан кожного терміналу.

Дискусія розгорнулась навколо базового принципу розподілу квот на кількість суднозаходів між портами та терміналами. Частина учасників наполягали на рівномірному розподілі кількості суднозаходів між портами. Проте кожен порт має різну кількість терміналів та операторів, пропускну спроможність та їх специфіку.

“Напрацьовується пілотний варіант, який дозволить розподіляти судна між терміналами, незалежно від порту, але в залежності від потужності та виду діяльності. Сподіваємося, в найкоротший час допрацювати цей алгоритм з усіма учасниками процесу й очікуємо, що нова процедура покаже себе ефективно. Після напрацювання відповідних пропозицій повернемося до їх обговорення”, – резюмував Сольський.

Крім того, обговорювали строки запровадження електронної автомобільної черги в діючих наземних пунктах пропуску.

Заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Анатолій Комірний повідомив, що відомство працює над удосконаленням пілотного проєкту електронної черги у КПП Ягодин-Дорогуськ. Планується  встановлення автоматичних систем зчитування номерних знаків для валідації автомобілів на пропускних пунктах. Для налагодження аналогічної роботи на решті переходів зараз триває процес внесення змін до ряду нормативно-правових актів. Протягом наступного місяця планують так само модернізувати КПП Порубне-Сірет.

Нагадаємо, на українській митниці процвітають корупційні схеми, зокрема з нелегальним вивезенням українського зерна “зеленими коридорами” у Чорне море. Через це, за найскромнішими оцінками, держбюджет втратив 5,6 млрд грн. Цієї суми вистачило б на те, щоби закрити дефіцит скарбниці за цілий місяць.

Керівництво групи компаній “Прометей” публічно звинуватило АМПУ у хабарництві при формуванні електронної черги на проходження зернового коридору.

В АМПУ стверджують, що електронна черга дозволила оптимізувати та зробити прозорим планування заходу та виходу суден в/із портів Великої Одеси, але вона не розв’язує проблеми інспекції суден в Босфорі.

Торік 26 жовтня для суден, які йдуть в українські порти в рамках “зернового коридору”, запровадили електронну чергу. Подібна технологія була раніше впроваджена та показала свою ефективність у Дунайських портах.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також