Новини    20 вересня 2022 13:33

Хліб у Європі подороржчав на 20% через війну в Україні

Сукупні ціни на хліб і крупи зросли на 16,6% у серпні, що є найвищим зростанням принаймні з січня 1997 року

Ціна на хліб у Європейському Союзі в серпні зросла майже на 20%, оскільки вторгнення Росії в Україну, яка є основним експортером зерна та добрив, продовжувало підривати світові ринки та прискорювало загальну інфляцію, передає Reuters.

Середня ціна на хліб в ЄС у серпні 2022 року була на 18% вищою, ніж роком раніше, показали дані статистичного управління блоку 19 вересня, що стало найвищим зростанням з грудня 2017 року, коли Євростат почав збирати статистичні дані.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У серпні 2021 року середня ціна на хліб зросла на 3% порівняно з аналогічним періодом минулого року, повідомляє Євростат.

В Угорщині та Литві спостерігалися найвищі річні зміни середніх цін на хліб у серпні, з підвищенням на 66% і 33% відповідно.

Країнами з найнижчим середнім зростанням були Франція на 8%, а також Нідерланди та Люксембург, які зафіксували зростання на 10% кожна.

Ціни на хліб стабільно зростали в ЄС цього року, в середньому з 8,3% у лютому, коли Росія розпочала війну в Україні.

Сукупні ціни на хліб і крупи зросли на 16,6% у серпні, що є найвищим зростанням принаймні з січня 1997 року.

Нагадаємо, у серпні показник експорту зернових та олійних культур прогнозували на рівні 4 млн тонн, що становить більш ніж 50% довоєнного рівня.

Навіть в умовах окупації території та замінувань полів Україна зможе забезпечити зерном внутрішній ринок та виділити частку на експорт. В поточному році,  українські аграрії можуть отримати врожай зернових та олійних культур близько 66,5 млн тонн з площі близько 18,8 млн га.

Наталія Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...