Новини    03 квітня 2018 15:01

Прибутковість виробництва молока за 5 місяців знизилася на 20%


За останні п’ять місяців в Україні прибутковість виробництва молока впала на 20,4%. Про це повідомляє ЛІГА.Бізнес з посиланням на економіста інвестиційного відділу Продовольчого і сільськогосподарського підрозділу Організації Об’єднаних Націй (ФАО) Андрія Ярмака.

«Не дивлячись на те, що ціни на молоко знизилися лише на 1,8% протягом трьох місяців поточного року, прибутковість виробництва молока впала відразу на цілих 20,4% до грудня 2017 року. А це – дуже відчутно, особливо якщо врахувати, що потенціал зниження цін на молоко також є дуже великою», – пише Ярмак в Facebook.

Український молочний індекс (УМВ), який показує умовну прибутковість виробництва молока в комерційних господарствах, в лютому знизився на 8,7%, продовживши негативну тенденцію перших двох місяців 2018 року.

При цьому рівень індексу за місяць вперше був нижче, ніж середній показник за останні п’ять років (5%).

На думку економіста, основною причиною падіння прибутковості виробництва молока було стрімке підвищення цін на концентровані корми.

«Тільки соняшниковий шрот подорожчав у півтора рази протягом першого кварталу 2018 року. Кукурудза фуражна і шрот соєвий подорожчали більш ніж на 12%, а фуражна пшениця – на 4%», – пояснив Ярмак.

Згідно з показниками середньої прибутковості виробництва молока за перший квартал 2018 року, дані за цей же період 2017 го були вище на 4,8%. З початку цього року фермери заробили менше на 4,3%, ніж в середньому за перший квартал за останні п’ять років.

«У квітні, як правило, ціни на молоко в Україні починають сезонне зниження, тому, в основному, УМВ також знижується. З огляду на ситуацію на світовому ринку і на ринку кормів, думаю, що, цілком імовірна, негативна тенденція на ринку молока збережеться», – прогнозує експерт.

Офіційна статистика показує зростання виробництва молока за підсумками перших двох місяців на рівні 3,6% – 432,6 тис. т.

За даними Асоціації виробників молока, у цей період середня ціна по ринку на молоко екстраґатунку становила 9,56 грн/кг (з урахуванням ПДВ). Загалом діапазон коливався в межах 8,76−9,80 грн/кг.

Ціна на молоко вищого ґатунку була в межах 8–9,50 грн/кг. Середньомісячна ціна становила 9,13 грн/кг. Перший ґатунок відпускали в середньому по 8,84 грн/кг.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...