Новини / Аналітика     28 листопада 2018 13:45

Чому фермери хочуть відмінити дотації – 5 аргументів та 2 пропозиції

Бюджетом-2019 передбачено 6 млрд грн на дотації сільському господарству, як і цього року. Проте програми розроблено так, що малий та середній бізнес не може скористатися ними на практиці, і гроші йдуть лише великим агрохолдингам. Тому аграрії закликають уряд взагалі скасувати дотації в АПК.

Ситуацію проаналізував заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов в інтерв’ю УНІАН.

Він повідомив, що 6 аграрних асоціацій звернулися до Президента з проханням скасувати механізм дотування аграріїв. Чому?

  1. Основний аргумент – дотації не працюють (з 6 млрд 300 млн грн, закладених у бюджеті-2018, на 1 листопада 2018 року використано всього 25 %).
  2. Програми підтримки фермерів розробляються урядом так, щоб гроші за ними йшли тільки великим агрохолдингам.
  3. У 2019 р. скасовано саме ті програми, які потрібні фермерам у першу чергу, – погашення кредитних ставок та квазіакумуляція ПДВ.
  4. У 2019 р. на дотації на купівлю вітчизняної сільгосптехніки закладено 1 млрд (хоча цього року наразі використано всього 300 млн із закладених 500 млн). Зрозуміло, що фермери не зможуть вибрати ці гроші, і їх знову направлять на потреби великих компаній.
  5. Дві нові програми у бюжеті-2019 – на підтримку тваринників, модернізацію маслопереробних заводів та елеваторів і субсидування з бюджету на закупівлю вагонів-зерновозів – розраховані тільки на холдинги.

ЧитайтеТОП-5 найбільших об’єднань виробників ЗЗР

Таким чином, фермери закликають відмінити дотації в АПК, а зекономлені при цьому кошти пропонують використати на заходи, потрібні і населенню, і бізнесу:

1) 4 млрд грн – на зниження податкової ставки на окремі продукти харчування (молоко, м’ясо, овочі), щоб здешевити їх;

2) решту суми залишити в бюджеті для компенсації бюджетних втрат від прийняття закону про податок на виведений капітал.

Landlord повідомляв раніше, що Верховна Рада внесла зміни щодо використання аграріями держпідтримки.

Читайте також