Новини / Аналітика     28 листопада 2018 13:45

Чому фермери хочуть відмінити дотації – 5 аргументів та 2 пропозиції

Бюджетом-2019 передбачено 6 млрд грн на дотації сільському господарству, як і цього року. Проте програми розроблено так, що малий та середній бізнес не може скористатися ними на практиці, і гроші йдуть лише великим агрохолдингам. Тому аграрії закликають уряд взагалі скасувати дотації в АПК.

Ситуацію проаналізував заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов в інтерв’ю УНІАН.

Він повідомив, що 6 аграрних асоціацій звернулися до Президента з проханням скасувати механізм дотування аграріїв. Чому?

  1. Основний аргумент – дотації не працюють (з 6 млрд 300 млн грн, закладених у бюджеті-2018, на 1 листопада 2018 року використано всього 25 %).
  2. Програми підтримки фермерів розробляються урядом так, щоб гроші за ними йшли тільки великим агрохолдингам.
  3. У 2019 р. скасовано саме ті програми, які потрібні фермерам у першу чергу, – погашення кредитних ставок та квазіакумуляція ПДВ.
  4. У 2019 р. на дотації на купівлю вітчизняної сільгосптехніки закладено 1 млрд (хоча цього року наразі використано всього 300 млн із закладених 500 млн). Зрозуміло, що фермери не зможуть вибрати ці гроші, і їх знову направлять на потреби великих компаній.
  5. Дві нові програми у бюжеті-2019 – на підтримку тваринників, модернізацію маслопереробних заводів та елеваторів і субсидування з бюджету на закупівлю вагонів-зерновозів – розраховані тільки на холдинги.

ЧитайтеТОП-5 найбільших об’єднань виробників ЗЗР

Таким чином, фермери закликають відмінити дотації в АПК, а зекономлені при цьому кошти пропонують використати на заходи, потрібні і населенню, і бізнесу:

1) 4 млрд грн – на зниження податкової ставки на окремі продукти харчування (молоко, м’ясо, овочі), щоб здешевити їх;

2) решту суми залишити в бюджеті для компенсації бюджетних втрат від прийняття закону про податок на виведений капітал.

Landlord повідомляв раніше, що Верховна Рада внесла зміни щодо використання аграріями держпідтримки.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також