Новини / Аналітика     24 вересня 2023 14:19

Через відсутність альтернативи збуту ціна на соняшник в Україні продовжує знижуватися

Ціни на українському та на зовнішньому ринках ще більше розходяться, створюючи ще більший ціновий розрив

Відсутність альтернатив для збуту соняшнику для аграріїв та низька ефективність експортної логістики тиснуть на внутрішні ціни, інформують аналітики  SPIKE BROKERS.

Переробні заводи поступово знижують закупівельні ціни до рівня 215-240$ без ПДВ. Зовнішні ринки пропонують суттєво кращий рівень ціни для збуту соняшника. Ринок Болгарії торгується на рівні 370-380$ з доставкою тентовими авто, що з вартістю логістики на рівні 100$ за тонну дає перевагу до 60$ в порівнянні з внутрішнім ринком України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Поки уряд України продовжує діалог з країнами Східної Європи у пошуку ефективного “ринково-протекціоністського” механізму, ціни на українському та на зовнішньому ринках ще більше розходяться, створюючи ще більший ціновий розрив.

Останні індикації покупців:

  • DAP Україна (Дунай) ~280-290$
  • DAP Італія (пн.) ~345-350€
  • DAP Болгарія (пн/центр) ~370-380$
  • CIF Болгарія (порт) ~390-400$

Нагадаємо, в Україні закупівельні ціни на олійні культури продовжують падати на тлі збирання урожаю та блокування портів Чорного моря, а також заборони імпорту соняшнику та ріпаку до п’яти сусідніх країн ЄС.

У південних регіонах України почався перший збір соняшника. Ринок поступово переходить на торгівлю новим врожаєм, на який є як попит, так і гідні ціни, повідомляє пресслужба Всеукраїнської аграрної ради.

У липні значення індексу цін на рослинні олії становило 129,8 пункту, що на 14 пунктів (на 12,1%) вище проти червневого показника, і є його першим приростом після безперервного семимісячного періоду зниження.

У новому сезоні урожай основних олійних культур в Україні може збільшитися на 7,7%, до 19,5 млн тонн проти 18,1 млн тонн у 2022/23 МР. Такий прогноз озвучили в асоціації Укроліяпром.

В асоціації “Укроліяпром” заявили, що не перешкоджають експорту насіння соняшнику, але пропонують запровадити механізм додаткового збору, зокрема, квотування експорту.

Як відомо, представники олійно-жирової галузі України просять Міністерство економіки України про збільшення мита на експорт насіння соняшнику до 10% з 3,5%, це дозволить переробляти його усередині країни в більш прибуткову олію, особливо в умовах скорочення врожаю олійних у 2022 році через агресію рф.

Стало відомо, що в Україні розробили план зростання виробництва олійних та зернових культур до 150 млн т за 10 років.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі