Новини    05 лютого 2023 14:41

Через надто високу вартість на Філіппінах споживачі відмовляються від цибулі

Цибуля стала новим подарунком на весіллях, його використовують навіть у букетах нареченої

Дефіцит цибулі на Філіппінах набув феєричних масштабів, вартість зростання безупинно. Цибуля стала “новим золотом” країни — кілограм продається в цій азійській країні майже за $15, що дорожче за свинину та курятину, повідомляє КазахЗерно.kz.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Щобільше, цибуля стала новим подарунком на весіллях, його використовують навіть у букетах нареченої. Прийти в гості до філіппінської господині із парою цибулин – гарний тон.

Також цибуля стала засобом платежу: в одному з меблевих магазинів у Маніли покупцям у лютому запропонували розплатитися цибулею.

Окрім цього, деякі ресторани прибрали цибулю, основний інгредієнт зі страв, у той час, як багато родин просто перестали його купувати.

Читайте також: у Франції вивели сорт цибулі, що не викликає сліз та не залишає запаху

Кожен філіппінець з’їдає в середньому 2,34 кг цибулі на рік, і теоретично країна виробляє достатньо, щоб задовольнити попит. Але оскільки тропічний клімат дозволяє висаджувати культуру, яка не полюбляє дощ, лише один раз на рік, запаси з’їдаються або псуються задовго до наступного врожаю.

Минулого року на Філіппінах супертайфуни знищили посіви. Погане планування призвело до затримки імпорту цибулі. Свій внесок зробили й місцеві спекулянти, які маніпулювали ринком у вигляді накопичення цибулі та її перепродажу.

Нагадаємо, на тлі 14-річної інфляції Філіппіни зіштовхнулися зі стрімким зростанням цін на основні товари, але нинішня вартість цибулі побила всі рекорди.

Українські аграрії за підсумками 2022-2023 років отримають 732 тис. т цибулі, що на 29% менше показника минулого року і є найнижчим рівнем виробництва з 2015 р.

Нинішній сезон виявився складним, особливо постраждали угіддя  фермерів південних областей, де найбільше вирощують цибулі. Фермери прогнозують, що через сильні та часті опади на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні  — цього року можливий неврожай овоча, що  спровокує зростання цін на нього.

Також фермери прагнуть позбутися низькоякісної цибулі, через що на початку жовтня її обсяги на ринку збільшилися, а ціни зменшилися. Однак така ситуація триватиме недовго.

Експерти прогнозували, що після Нового року до України завозитимуть цибулю з Єгипту та Ірану.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...