Новини / Аналітика     19 листопада 2023 17:57

Аналітики знизили глобальний прогноз дефіциту цукру

Зауважується, що саме збільшення виробництва в Бразилії є основним фактором, що зумовлює скорочення глобального дефіциту

Міжнародна організація по цукру (ISO) знизила свій прогноз дефіциту світової пропозиції цукру в сезоні 2023/24 (жовтень-вересень) з огляду на рекордне виробництво в Бразилії, яка є найбільшим виробником цукру.

За даними щоквартального звіту, глобальний дефіцит пропозиції (розрив між споживанням і виробництвом) становитиме 0,33 млн т порівняно з 2,11 млн т, які очікувались у попередньому кварталі, передає Nasdaq.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зауважується, що саме збільшення виробництва в Бразилії є основним фактором, що зумовлює скорочення глобального дефіциту.

У 2023 році цукровий сезон у Бразилії був майже ідеальним: рясні дощі на початку року сприяли розвитку посівів, а потім настала суха погода, яка дозволила швидко зібрати врожай. В інших регіонах світу, зокрема в Азії, погода була сухішою за норму, що різко знизило виробництво.

ISO переглянула свій прогноз світового виробництва у 2023/24 році до 179,88 млн т з 174,84 млн т раніше. Світове споживання цукру оцінюється на рівні 180,22 млн т порівняно з 176,96 млн т у серпні.

Сильна експортна програма Бразилії, яка допомогла країні зайняти майже 50% світового експортного ринку в 2023/24 році, не змогла стримати динаміку цін, заявили в ISO. Минулого тижня ціни на цукор-сирець досягли 12-річного максимуму SBc1.

Окрім того, додали експерти, зберігається очевидний дефіцит пропозиції на основних ринках збуту, таких як Китай, і на регіональних ринках, які постачаються через місцеві цукрові заводи.

Нагадаємо, у лютому аналітики прогнозували глобальний дефіцит цукру в 2023/24 МР на рівні в 1,01 млн т.

Раніше в USDA прогнозували, що в Україні у 2022/23 МР виробництво цукру становитиме 1,1 млн метричних тонн (ММТ), що на 23% менше проти попередньої оцінки.

Водночас національна асоціація цукровиків України “Укрцукор”, від свого імені та від імені виробників цукру та аграріїв, які вирощують цукровий буряк, звернулась до Міжнародної організації по цукру (ISO) з проханням припинити співпрацю з рф.

Виробники цукру в Україні цьогоріч мають дві проблеми — війна та ціна на енергоносії.

У новому сезоні в Україні не буде дефіциту цукру наступного року, однак ціна на нього може зрости на 10-12%.

Цього року в Україні має збільшитися кількість працюючих цукрових заводів порівняно з 2022-м.

Підприємства агрохолдингу “Астарта” розпочали посівну кампанію 2023 року. Першими стартували аграрії на Полтавщині, приступивши до посіву цукрового буряку.

3 квітня 2023 року ф’ючерси на білий цукор на біржі ICE зросли до найвищого рівня за минулі 10 років.

Цукрові заводи Вінниччини переробили 702 тис. тонн цукросировини, тож вироблено 100 тис. тонн цукру.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також