Новини    16 серпня 2023 15:16

ALFA Smart Agro презентувала фунгіцид для зернових Авіценна Плюс


ALFA Smart Agro у сезоні-2023 презентує агровиробникам фунгіцидний протруйник для зернових “Авіценна Плюс”. Це нове покоління фунгіцидного протруйника “Авіценна”, одного з найпопулярніших в Україні.

Про це йдеться у повідомленні виробника.

Так, “Авіценна Плюс” — чотирикомпонентний препарат з молекулою SDHI, над розробкою якого R&D департамент ALFA Smart Agro працював протягом останніх років. У новітній формуляції поєднані тебуконазол + прохлораз + боскалід + піраклостробін, що є абсолютно унікальною комбінацією для українського ринку і підіймає захист посівів зернових на новий рівень.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Головна ідея “Авіценни Плюс” — підвищення врожайності зернових ще на етапі захисту насіння. Отже, ми шукали таке поєднання активних компонентів, за якого відбувається безпосередній позитивний вплив на продуктивність рослини, і одночасно є висока фунгіцидна активність. Отримані результати деколи були неочікуваними навіть для нас самих. Порівняно із препаратами, які сьогодні вважаються еталонами у сегменті фунгіцидних протруйників, “Авіценна Плюс” демонструє відмінні показники додатково збереженої врожайності”, — говорить керівник R&D департаменту ALFA Smart Agro Сергій Кнечунас.

“Авіценна Плюс” забезпечує тривалий захист посівів від усіх видів інфекції — ґрунтової, насіннєвої та аерогенної. Це максимально можливий для фунгіцидного протруйника спектр дії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Окрім того, комбінація активних компонентів у складі “Авіценни Плюс” є індуктором адаптивних реакцій рослин — стимулює їхній природний опір до впливу хвороб і зовнішніх стресів:

  • активізує синтез кутину і суберину, які забезпечують міцність клітин (вплив на восковий наліт, міцність соломини тощо);
  • підвищує стійкість до хвороб внаслідок синтезу захисних PR-білків;
  • стимулює синтез фітоалексинів (природних захисних бар’єрів, які не дають інфекції проникнути вглиб рослини) та антиоксидантних ферментів.

Якісна дія на патогени, поєднана із сильним позитивним впливом на захисні механізми рослини, подовжує захисну дію протруйника. Одночасно стимулюється розвиток рослин.

Під час польових досліджень насіння, оброблене “Авіценною Плюс”, демонструвало найвищий рівень схожості — 92%. В той час як застосування інших еталонних фунгіцидних протруйників забезпечувало 89-90% схожості.

Препаративна форма “Авіценни Плюс” суттєво зменшує пестицидне навантаження на проростки — в формуляції протруйника олійна основа поєднана із водою, що є додатковим плюсом для молодої рослини.

Довідка: ALFA Smart Agro — провідний український виробник засобів захисту рослин та мікродобрив. Компанія займає лідируючі позиції на ринку ЗЗР України, у т.ч. за площами застосування препаратів.

Розробки ALFA Smart Agro — інноваційні рішення, які вирізняються високою ефективністю та повністю відповідають концепції Розумної агрономії. Велика кількість препаратів ALFA Smart Agro не має аналогів в Україні. Розробка, виробництво і контроль якості продукції ALFA Smart Agro відбуваються відповідно до світових стандартів.

Нагадаємо, постановою “Про затвердження Порядку одержання посвідчення про право роботи з пестицидами” (№458 від 9 травня 2023 р.) передбачено осучаснення процедури одержання посвідчення на право роботи з пестицидами особами, діяльність яких пов’язана з організацією робіт зі зберігання та/або застосування пестицидів або з проведенням робіт з їх транспортування, зберігання, застосування, а також із торгівлею пестицидами.

Читайте також: Вчені розробили датчик, який може виявляти сліди пестицидів у фруктах і овочах

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами (№ 4558 від 30.12.2020).

Найбільше пестицидів серед українського імпорту виявлено у турецьких овочах і фруктах: загалом 356 попереджень про перевищення допустимих залишків пестицидів при постачанні на європейський ринок. Пальма першості дісталася болгарському перцю – 85 партій болгарського перцю, які у великому відсотку випадків були знищені при досягненні кордонів Євросоюзу. Далі йдуть виноград і лимони з 78 випадками по кожній позиції, потім мандарини – 56 випадків і менша кількість порушень по апельсинах, гранатах, томатах та деяких овочах.

Читайте також: Як пестициди впливають на здоров’я людини – дослідження

У світі за минулі 20 років вдвічі збільшили використання пестицидів. Чверть вироблених в Європі пестицидів продається на внутрішньому ринку Європи, втім за законами ЄС можна експортувати токсичні гербіциди, заборонені на континенті, в країни, що розвиваються, законодавство яких дозволяє таку “хімію”.

Під час експортно-імпортної кампанії 2021-2022 року в європейській системі швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (RASFF) зареєстровано загалом 658 повідомлень для країн через високий вміст пестицидів у фруктах та овочах, які прибули до Євросоюзу чи з третіх країн, або із самого ЄС, згідно з даними, підготовленими аналітиками порталу Hortoinfo з вищезгаданого сервісу.

У березні цього року через війну уряд спростив умови перевезення пестицидів та агрохімікатів. Продовжено також строк дії допусків на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами й агрохімікатами.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...