Новини    27 жовтня 2022 15:21

У світі вдвічі збільшили використання пестицидів


Новий звіт ”Pesticide Atlas” свідчить, що з 1990 року пестицидів у світі стали використовувати на 80% більше, а у 2023 році світовий ринок хімікатів має сягнути $130 млрд. Чверть вироблених в Європі пестицидів продається на внутрішньому ринку Європи, втім за законами ЄС можна експортувати токсичні гербіциди, заборонені на континенті, в країни, що розвиваються, законодавство яких дозволяє таку “хімію”.

Про це пише інтернет-журнал cikavosti.com.

Так у 2018 році європейські агрохімкомпанії планували експортувати 81 тисячу тонн пестицидів, заборонених в ЄС. В атласі зазначається, що у тому ж році понад 40% всіх пестицидів, що використовуються в Малі та Кенії, виявилися надзвичайно небезпечними, як і 65% всіх пестицидів, популярних в чотирьох штатах Нігерії.

Клара Бургін, учасник кампанії Friends Of The Earth Europe, однієї з груп, що склали Pesticide Atlas, заявила, що наявна продовольча система базується на інтенсивному використанні отруйних хімікатів. Вона заподіює серйозну шкоду фермерам і споживачам, а також руйнує кормове біорізноманіття.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter.

Окремі держави ЄС вже замислилися над переоцінкою зобов’язань вдвічі скоротити використання пестицидів до 2030 року з флагманської стратегії блоку “від ферми до вилки”.

Кожен рік в світі фіксується 11 000 людських смертей саме від застосування пестицидів. 385 мільйонів людей страждають від отруєння зазначеними хімікатами: 255 млн випадків сталися в Азії і більш як 100 млн — в Африці, 1,6 млн — в Європі. Ба більше, пестициди вже призвели до скорочення популяцій польових птахів і метеликів на 30% з 1990 року, йдеться в звіті.

Нагадаємо, у серпні цього року Верховна Рада прийняла закон, яким врегулюють використання пестицидів та агрохімікатів. Законопроєкт має удосконалити правове регулювання у сфері поводження із пестицидами й агрохімікатами та наблизити законодавство України до законодавства Європейського Союзу у санітарних та фітосанітарних сферах.

Також у березні цього року через війну уряд спростив умови перевезення пестицидів та агрохімікатів. Продовжено також строк дії допусків на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами й агрохімікатами.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...