Новини / Технології     22 червня 2022 13:51

Підземні елеватори можуть допомогти врятувати зерно від уражень ракетами – Agravery

Аграрії бояться зберігати зерно в елеваторах

Неодноразово рф знищувала українські запаси зерна випускаючи ракета по елеваторах. Аграрії бояться зберігати урожай звичним чином, тому українці змушені шукати альтернативні рішення зберігання.

Кандидат біологічних наук Олександр Гончаров розповів виданню Agravery, як технологія підземних ям може зберегти зерно.

За словами експерта це стародавня технологія, яку використовували ще в часи Другої світової війни, але вона і досі є актуальною. На базі сучасного досвіду можна визначити ефективність  довготривалого зберігання зерна “у ямах”.

“Департамент сільського господарства та продовольства Австралії провів три випробування підземних сховищ зерна місткістю відповідно 5, 50 та 120 т зерна. Після зберігання протягом трьох з половиною років зерно зберегло високу схожість та енергію проростання. Показники природних втрат були в нормі, пошкоджень шкідливими комахами та мікроорганізмами не відзначалося. Збережений у такий спосіб урожай цілком можна було використовувати як на насіннєві, так і на харчові цілі. За досвідом деяких фермерів Західної Австралії, можливе зберігання зерна у набагато більший термін — до 11 років”, – повідомив Гончаров.

В джерелі вказується, що ідеальним місцем ями для зерна являється найвища точка ландшафту. Грунт має бути постійно сухий, ґрунтові води залягати глибоко, а рельєф місцевості виключати підтоплення при випаданні опадів.

Виділили основні характеристики сховища:

  1. Правильний кут, глибина та форма ями;
  2. Сховище має заповнюватись зерном “з верхом”, щоб його рівень у центрі трохи перевищував рівень ґрунту на краях котловану;
  3. Вологість зерна не повинна перевищувати 13% вологи;
  4. Бажано мати жорсткий дах з водонепроникного бетону з люками для заповнення та спорожнення.

Нагадаємо, у Чернігові ІМК завершує відновлення своїх елеватора після російських обстрілів.

ГО “Відкриті клітки Україна” сформували список зруйнованих ферм, які стали медійними.

Марковська Катерина

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також