Новини    14 травня 2022 12:21

Міністри сільського господарства на конференції G7 обговорили наслідки блокади українських морських портів

На конференції G7 міністри обговорили створення впливової Організації країн-експортерів зернових та її основні засади діяльності

Україна продовжує брати участь на конференціях лідерів G7 для обговорення проблем через війну з Росією та їх вплив на весь світ. Наразі головною проблемою залишається великий ризик для світової продовольчої безпеки. Через продовження блокади портів окупантами, у зв’язку з внутрішньою нестабільністю очікується масова еміграція населення з країн Африки та Азії.

Читайте також: Зеленський запропонував країнам G7 створити організацію країн-експортерів зерна

13 травня у Штутгарті на відкритті конференції міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський акцентував на необхідності створення впливової Організації країн-експортерів зернових та розповів про основні засади її діяльності, про це йдеться на сайті міністерства.

Микола Сольський заявив:

“Через блокаду українських морських портів на світовий ринок не потрапило 7 млн тонн пшениці, 14 млн тонн зерна кукурудзи, 3 млн тонн соняшникової олії та 3 млн тонн соняшникової макухи, а також інших культур. Це вже призвело до рекордного зростання цін на світовому ринку та неминуче буде мати наслідком світову продовольчу кризу і зростання інфляції”

Він зауважив, що ріст цін на зернові вже стимулював початок збільшення цін на базові продовольчі товари, таких як хліб, яйця, м’ясо та молочна продукція. Особливо відчутною проблема інфляції стане в країнах Азії та Африки, бо там населення витрачає на харчові продукти до 40 % від своїх загальних розходів. Наслідком путінського продовольчого шантажу можуть стати спалахи конфліктів та масова еміграція.

Тому основними задачами запропонованої організації повинна стати боротьба з такими сучасними викликами та запобігання загрози продовольчій безпеці.

Сольсьский перерахував такі основні засади діяльності цієї організації:

  • встановлення граничних обсягів експорту зернових культур задля стабілізації цін і прогнозованості ринку;
  • розробка механізму щодо спрямування надмірних залишків с/г продукції на потреби «зеленого» сектору економіки;
  • застосування спільних обмежувальних заходів щодо недружніх дій імпортерів продовольства (особливо це стосуватиметься загороджувальних заходів третіх країн на імпорт продуктів переробки);
  • залишки зерна, що були законтрактовані третіми країнами, мають зберігатись значною мірою в країнах-виробниках.

Своєю чергою Федеральний міністр Німеччини Джем Оздемір запевнив: “Ніколи раніше ми в колі країн G7 не були такими одностайними у всіх відомствах: війна проти України також має серйозні наслідки для глобальної продовольчої безпеки. Ми на вашому боці!”

Тож протягом  найближчих днів міністри сільського господарства G7 мають розробити рішення, які забезпечать стабільне економічне підґрунтя для фермерів та зупинять початок глобальної продовольчої кризи.

Нагадаємо, Байден звинуватив Путіна у збільшенні цін на продовольчі товари.

Катерина Марковська

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...