Новини / Політика     18 травня 2022 17:10

Депутати Європарламенту домовилися про припинення імпортних мит для України

Скасування мит та відкриття європейського ринку дозволить зміцнити здатність України торгувати товарами та сільськогосподарською продукцією.

Комітет із міжнародної торгівлі для підтримки економіки України схвалив зупинення ввізного мита ЄС на українські товари на один рік, повідомляє пресслужба Європарламенту.

Проєкт тексту Комітету з міжнародної торгівлі прийнятий 38 голосами “за”, 1 “проти” та 3 утрималися.

“Депутати Комітету з міжнародної торгівлі схвалили пропозицію Європейської комісії щодо тимчасової лібералізації торгівлі українською продукцією після російської агресії, яка завадила Україні продовжувати свою торгівлю з рештою світу. Ухвалені положення передбачають як повне призупинення ввізного мита на промислові товари, системи вхідних цін на фрукти та овочі, так і антидемпінгові мита”, – йдеться в повідомленні.

Євродепутатка від Латвії Сандра Калнієте зазначила, що жорстока та свавільна війна, яку веде Кремль, спрямована проти здатності України продовжувати торгівлю. За її словами, ЄС здатний вжити заходів для пожвавлення двосторонніх торговельних відносин, і він це зробить. Скасування мит та відкриття європейського ринку дозволить зміцнити здатність України торгувати товарами та сільськогосподарською продукцією. Це рішення є не лише символічним, а й показує характер наших політичних зобов’язань перед Україною.

Читайте також: USDA зменшив прогноз виробництва пшениці в Україні на 35%, кукурудзи – вдвічі

Проєкт тексту має пройти прискорену процедуру, щоби бути винесеним на голосування всього парламенту 19 травня. Текст набуде чинності наступного дня після публікації в Офіційному журналі ЄС.

Нагадаємо, 16 травня у Варшаві міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зі своїм польським колегою, віце-прем’єр-міністром, міністром сільського господарства та розвитку сільських районів Генріком Ковальчиком підписали спільну заяву, яка зафіксувала результати переговорів сторін щодо визнання Україною регіоналізації території Польщі щодо африканської чуми свиней та, щонайважливіше, спрощення експорту Українських зернових.

Канада готова відправити вантажні судна до портів Румунії та сусідніх країн, щоб допомогти Україні доставити пшеницю до Африки та Близького Сходу.

Раніше Микола Сольський на конференції G7 розповів про основні засади діяльності Організації країн-експортерів зернових, яку запропонував створити Зеленський.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також