Новини / Фінанси     11 червня 2022 19:48

Шмигаль анонсував 8 грантових програм для підтримки бізнесу в час війни

За словами прем'єра в основі лежить безповоротна грантова допомога малому та середньому бізнесу, підтримка українських виробників та будівництво нової інфраструктури для збільшення робочих місць

Кабінет міністрів запустить 8 програм, створених для підтримки бізнесу та збільшення нових робочих місць.

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, відкриваючи засідання Кабміну.

“Уряд на доручення президента України запускає нову економічну стратегію, яка діятиме в умовах війни, допоможе нашій економіці вистояти та стане фундаментом для післявоєнного відновлення”, — сказав Шмигаль.

Читайте також: Металургійний комбінат “АрселорМіттал Кривий Ріг” відновлює безперервне виробництво

Всі 8 програм спрямовані на створення робочих місць через підтримку бізнесу, держзамовлення, будівництво, кредитування та працевлаштування безробітних.Також безповоротна грантова допомога малому та середньому бізнесу, підтримка українських виробників, будівництво нової інфраструктури.

Шмигаль розповів про 6 різних програм спрямованих на грантову підтримку малого й середнього бізнесу:

  1. Держава надасть безповоротні витрати для створення тисяч нових мікробізнесів. Заявки будуть подаватися через Дію у бізнес-плані, які мають незалежні оцінювачі-підприємці. Крім того, під цим бізнесом можна взяти пільговий кредит у межах “5-7-9”.
  2. Держава видасть грант, який можна буде витратити на придбання обладнання. Це безповоротні гранти на розвиток переробних підприємств. Мова зокрема про деревообробку, меблеве виробництво, виробництво одягу чи фурнітури, будівельних матеріалів, аграрну переробку тощо.
  3. Безповоротний грант на типовий проєкт модульної теплиці розміром 2 гектари. Тут обов’язкове співфінансування держави та бізнесу.  Так само як і попередні дві програми, заявка подається через Дію, а далі — робота з банком.
  4. Гранти на висадку нових фруктових і ягідних садів. Така ж схема співфінансування держави й бізнесу. Перші очікування від проєкту –   висадження нових садів загалом на площах до 10 тисяч гектарів.
  5. Держава виділить фінансування для 60 тисяч українців для навчання в IT-напрямку.
  6. Український Фонд підтримки стартапів буде викуповувати частку в новостворених компаній. Цільова аудиторія програми — це ІТ-підприємці-початківці, які мають ідею створення технологічного стартапу та шукають фінансування на стадію створення тестової моделі. Гроші можна направляти лише на розвиток, найм співробітників, підготовку моделі та початкове фінансування. Бюджет програми на рік — 10 млрд грн.

“Загалом ці шість грантових програм можуть стати справжнім драйвером зростання для економіки. Це ставка на малий і середній бізнес. Це мотивація для людей залишатися і працювати в Україні. Працювати задля нашої перемоги зараз, а також для розбудови сильної України в майбутньому”,- сказав Шмигаль.

Також він розповів, що у Верховну Раду передано законопроєкт, який передбачає розмитнення авто в Дії. Працюватиме все зрозуміло і просто.Достатньо буде ввести VIN-код авто, а розрахунок платежів відбувається автоматично. Оплата буде здійснюватись в застосунку, а весь процес розмитнення займе не більше 5 хвилин.

Нагадаємо, від початку повномасштабної війни відбулось 643 земельних аукціонів на 124 млн грн.

Марковська Катерина

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також