Новини    16 листопада 2023 19:24

Аграрії зазначають ефективність зберігання зерна у полімерних рукавах

Зростає кількість господарств, які зберігають від 100 т до 1000 т врожаю в полімерних рукавах

Нині все більше аграріїв відзначають економічну вигоду та ефективність зберігання зерна в полімерних рукавах. Одноразові затрати на зберігання тонни врожаю, який зберігається в полімерних рукавах, становлять $2-2,5, розповів гендиректор та співвласник компанії “Планета Пластик” Костянтин Ващенко в інтерв’ю Latifundist.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Так, зростає кількість господарств, які зберігають від 100 т до 1000 т врожаю в полімерних рукавах. Торік загальний об’єм врожаю, що так зберігався, становив близько 20 млн т.

Виходячи з публічної інформації, про можливості діючих зернових коридорів та експортних каналів, цьогоріч зберігатиметься в рукавах не менше. Технологія зберігання в рукавах дозволяє закрити проблему пошкоджених елеваторних комплексів та розосередити зберігання зерна, що досить актуально при регулярних обстрілах потужностей для зберігання, — зазначив Ващенко.

Читайте також: Експерти надали практичні рекомендації щодо правильного зберігання зерна у рукавах.

Популяризація технології зберігання врожаю в рукавах серед сільськогосподарських підприємств відбулася у 2022 році.

Поштовхом такої популярності став минулий рік і аграрії, які ще сумнівалися та від безвиході вантажили зерно в рукава. Зараз вже свідомо інтегрують цю технологію зберігання в свою бізнес-модель. Як казав один наш вже постійний клієнт: “Ми спробували зберігання у ваших рукавах і нам це дуже подобається”. Ми, як виробники, теж вважаємо, що за цією технологією майбутнє. Особливо в повоєнні роки, коли буде можливість наростити посівні площі, а відповідно й потрібні будуть потужності для зберігання з мінімальними інвестиціями, — пояснив він.

Читайте також: Чи є вигідніша альтернатива полімерним рукавам для зберігання зерна – думка

Нагадаємо, дефіцит енергетичних та людських ресурсів, а також нестійкі погодні умови ускладнюють виробництво прогнозованої кількості кормів в умовах воєнного стану. Водночас важлива роль у виробництві кормів для сімейних ферм та особистих селянських господарств належить створенню центрів виробництва кормів в об’єднаних територіальних громадах.

Члени Національної академії аграрних наук України підготували рекомендації щодо проведення весняно-польових робіт в умовах війни та обмежених ресурсів.

Раніше члени НААН підготували рекомендації щодо вирощування пізніх ярих культур в умовах війни та обмежених ресурсів.

Нині єдиний в Україні виробник полімерних рукавів для зберігання зерна “Планета Пластик” відновив виробничі лінії після руйнування та почали виготовляти рукава для зберігання зерна й тепличну плівку. Потужності підприємства знаходяться в Ірпені, тому у березні 2022 року опинилися під ворожим вогнем, про це повідомив директор підприємства Костянтин Ващенко.

Проєкт реалізується Мінагрополітики та ФАО за фінансової підтримки Канади, Японії та Minderoo Foundation на загальну суму 60,5 млн доларів США. За очікуваннями, ця допомога забезпечить 30% від загальнонаціональної потреби. Про проєкт було оголошено 28 вересня. Тоді у Міністерстві анонсували про старт реєстрації для отримання засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів) місткістю 200 тонн.

Вартість зберігання зерна в рукавах в десятки разів менша, ніж вартість зберігання на елеваторі. Якщо на елеваторі цифри становлять — 1180 грн/т, то в полімерних рукавах — 16,6 грн/т на місяць.

Рентабельність зберігання зерна в рукавах протягом перших трьох місяців становить 10%. Якщо ж зберігати зерно в такий спосіб довше, то з кожним наступним місяцем рентабельність зростає на 20-25%.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...