Новини    05 березня 2023 18:01

Потреби ринку в полімерних рукавах в новому сезоні будуть перекриті на 200%

Перші зернові рукави після відбудови почали виробляти в липні 2022 року

Нині єдиний в Україні виробник полімерних рукавів для зберігання зерна “Планета Пластик” відновив виробничі лінії після руйнування та почали виготовляти рукава для зберігання зерна й тепличну плівку. Потужності підприємства знаходяться в Ірпені, тому у березні 2022 року опинилися під ворожим вогнем, про це повідомив директор підприємства Костянтин Ващенко, передає Elevatorist.com.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На заводі працює сім виробничих ліній, полімерні рукави для зберігання зерна виготовляють на трьох. Компанія вже закупила необхідну сировину на 2023 рік і робить продукцію для нового зернового сезону. Очільник компанії говорить, що повернення “Планета Пластик” на ринок нормалізувало ситуацію з ажіотажем та надвисокими цінами на полімерні рукави у поточному сезоні.

Читайте також: Чи є вигідніша альтернатива полімерним рукавам для зберігання зерна – думка

Я зараз не можу назвати точну цифру, скільки саме рукавів зробимо за цей рік, але з впевненістю кажу, що ми можемо покрити ринок України на 200% — можемо закрити всі потреби аграріїв, помножені на два. Ми бачили, що відбувається в країні, що закриваються морські шляхи для експорту зерна. Тому розуміли, що зараз аграріям буде складно, треба зберігати врожай, і вирішили спершу відновлювати саме напрямок зернових рукавів. Ми з цим дуже добре впоралися, — говорить Ващенко.

Перші зернові рукави після відбудови почали виробляти в липні 2022 року. Відвантаження продукції відбувалося відразу з виробничих ліній, які працювали 24/7. “Планета Пластик” виготовляла продукцію не тільки для замовників-аграріїв. Компанія виграла тендер та виготовила рукава для програм міжнародної підтримки від ФАО і USAID, які в кінці 2022 року передавали українським фермерам.

Читайте також: Експерти надали практичні рекомендації щодо правильного зберігання зерна у рукавах.

Загалом збитки від війни на підприємстві повністю ще не підрахували, експертиза досі триває. За словами Ващенка, попередні втрати можна оцінити в межах 40 млн доларів США.

Нагадаємо, проєкт реалізується Мінагрополітики та ФАО за фінансової підтримки Канади, Японії та Minderoo Foundation на загальну суму 60,5 млн доларів США. За очікуваннями, ця допомога забезпечить 30% від загальнонаціональної потреби. Про проєкт було оголошено 28 вересня. Тоді у Міністерстві анонсували про старт реєстрації для отримання засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів) місткістю 200 тонн.

Вартість зберігання зерна в рукавах в десятки разів менша, ніж вартість зберігання на елеваторі. Якщо на елеваторі цифри становлять — 1180 грн/т, то в полімерних рукавах — 16,6 грн/т на місяць.

Рентабельність зберігання зерна в рукавах протягом перших трьох місяців становить 10%. Якщо ж зберігати зерно в такий спосіб довше, то з кожним наступним місяцем рентабельність зростає на 20-25%.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...