Жодне з джерел альтернативної енергетики не дає такого ефекту, як біогазовий комплекс. Наприклад, станція потужністю в 1 МВт може генерувати дохід в 1 млн євро на рік без урахування експлуатаційних витрат. Це чистий дохід за «зеленим тарифом». Тобто – 90 тисяч євро на місяць операційного доходу, або 3 тисячі євро в день. Про це йшлося під час круглого столу: «Бар’єри в реалізації проектів біогазових комплексів», повідомляє прес-служба «Української аграрної конфедерації».
На думку генерального директора УАК Павла Коваля, енергетичні інвестиційні проекти стають крос-галузевими: в них поєднується біоенергетика та сільське господарство, або житлово-комунальне господарство та енергетика.
«На перетинах цих галузей виникають синергетичні ефекти, а успішна реалізація інвестиційних проектів охоплює одразу три аспекти – економічний, екологічний та соціальний. Ринок Європи та США насичений інвестиційними проектами, які вирішують саме соціальні та екологічні проблеми. Натомість в Україні є час, щоб вийти на оптимальні економічні показники», – розповів Коваль.
За словами директора ТОВ «Ecodevelop» Сергія Шпака, існують 4 основні проблеми, які можуть стати перепонами для майбутніх інвесторів.
«Це, зокрема, необхідність розробки детального бізнес-плану майбутнього проекту, який має враховувати навіть якість сировини, яку перероблюватиме установка. Інші питання – правильний вибір земельної ділянки, супровід по документам, підключення до «зеленого тарифу», а також залучення інвестицій. Тобто, за комплексного та зваженого підходу бар’єри у реалізації біогазових проектів можна легко подолати», – вважає він.
На думку комерційного директора ТОВ IKNET Юрія Подоляка, перевагою ринку біогазу – це можливість працювати винятково легітимно. Особливо, під час процедури відведення землі чи отримання «зеленого тарифу».
«Попри всі бар’єри в реалізації біогазових комплексів – відсутність комплексного підходу та консалтингових послуг у цьому сегменті, монополізацію енергетичного ринку, прогрес впровадження біогазових ноу-хау в Україні очевидний. Адже біогазові технології дають можливість максимально здешевити виробництво, вирішуючи при цьому екологічні проблеми щодо органічних відходів, значно збільшивши прибутки», – повідомляє УАК.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!