Служба безпеки ліквідувала корупційну схему у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Харківській області. Учасники оборудки систематично вимагали гроші з представників українських компаній, які експортують вітчизняну агропродукцію.
Про це повідомила пресслужба СБУ.
За даними слідства, незаконну діяльність організував начальник одного з управлінь держустанови. Для реалізації злочинного механізму він залучив свого підлеглого – інспектора.
За хабарі посадовці обіцяли аграріям “безперешкодну” видачу фітосанітарного сертифіката відповідності сільгосппродукції.
Сума «данини» становила 100 дол. за одну вантажівку з товаром.
У випадку несплати – погрожували максимально затягувати бюрократичні процедури щодо отримання дозвільних документів.
Співробітники СБУ поетапно задокументували два епізоди одержання неправомірної вигоди фігурантами за “сертифікацію” 20 фур з українським зерном.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Правоохоронці затримали організатора схеми на отриманні другої частини неправомірної вигоди.
Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).
Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Також планується оголошення про підозру його спільнику.
Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.
Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми.
Нагадаємо, Служба безпеки ліквідувала корупційну схему у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Одеській області. Учасники оборудки вимагали гроші з представників компаній, які експортують українську агропродукцію у межах “зернової угоди”.
Раніше Бюро економічної безпеки викрило постачальників продуктів для державних структур, які ухилились від сплати податків на загальну суму майже 400 мільйонів гривень.
Детективи Бюро економічної безпеки України також викрили службових осіб товариства в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах та забезпечили відшкодування завданих державі збитків на понад 9 млн грн. Особи протягом певного періоду, здійснювали фінансово-господарські операції з реалізації зернової продукції (пшениці, ячменю, кукурудзи) на адресу іншого суб’єкта господарської діяльності з ознаками “фіктивності”. Постачальник не здійснював реєстрацію податкових накладних на реалізацію зернових та не відображав відомості про прибуток підприємства.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!