Новини    27 березня 2023 12:30

СБУ ліквідувала корупційну схему, пов’язану із “зерновою угодою”

За кожну тонну експортованої продукції учасники схеми вимагали "данину" у розмірі 40 американських центів

Служба безпеки ліквідувала корупційну схему у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Одеській області. Учасники оборудки вимагали гроші з представників компаній, які експортують українську агропродукцію у межах “зернової угоди”. Про це повідомила СБУ.

За хабарі вони “гарантували” зернотрейдерам безперешкодне отримання фітосанітарних сертифікатів відповідності їхньої продукції. За відмову сплачувати “данину” погрожували максимально затягувати бюрократичні процедури.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Співробітники СБУ поетапно задокументували два епізоди отримання майже 400 тис. у гривневому еквіваленті посередником, якого посадовці залучили для передачі хабарів.

Встановлено, що за кожну тонну експортованої продукції учасники схеми вимагали “данину” у розмірі 40 американських центів. 

У межах кримінального провадження СБУ задокументувала передачу посереднику чергового «завдатку».

Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (зловживання впливом).

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.

Заходи проводили співробітники СБУ в Одеській і Черкаській областях спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

18 березня міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що угоду відносно “зернової ініціативи” пролонгована ще на 120 днів.

Міністр агрополітики України Микола Сольський зауважив про наслідки можливої відмови рф від продовження “зернової угоди”.

Наталія Марченко
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...