Результати свого дослідження науковці опублікували в науковому виданні Journal of Psychopharmacology.
В експериментів взяли участь 50 німецьких громадян, які вивчали нідерландську мову в університеті. Під час деяких уроків їм пропонували випити невелику дозу алкоголю, яку регулювали в залежності від маси та властивостей організму.
Вони повинні були розмовляти з носіями мови, які не знали про алкоголь. Зустрічі також записувалися на відео, аби потім науковці могли його опрацювати.
Читайте: З Нового року алкоголь знову подорожчає
Після кількох зустрічей, з алкоголем та без, носії мови відчували різницю в спілкуванні. Вчені також відмічали розкутість у поведінці піддослідних та відсутність сорому, боязкість зробити помилку й так званого «гальмування».
Річ у тім, що алкоголь, впливаючи на когнітивні функції та порушуючи рухи, одночасно «дає дозвіл» на помилку. Тож людина перестає боятися говорити неправильно, а відтак – почувається впевненіше та концентрує свої сили, вміння й навички на самій розмові, а не відволікається на страх і сумніви.
Як повідомляв раніше Landlord, 2019-го українці більше купуватимуть акцизного алкоголю заводського виробництва. Натомість відмовлятимуться від самогону й інших домашніх алкогольних напоїв. Це зумовлено здешевленням цукру і яблук та відмовою уряду переглядати підвищення розміру акцизів.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!