Новини / Фінанси     05 січня 2019 16:04

Українці відмовлятимуться від самогону – експерти

За прогнозами експертів, 2019-го українці більше купуватимуть акцизного алкоголю заводського виробництва. Натомість відмовлятимуться від самогону й інших домашніх алкогольних напоїв. Це зумовлено здешевленням цукру і яблук та відмовою уряду переглядати підвищення розміру акцизів.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав Олексій Дорошенко, голова Української Асоціації постачальників торговельних мереж.

На його думку, в останні роки доходи від виробників алкоголю до вітчизняної держскарбниці стабільно не збільшувалися. Це пов’язане зі збільшенням акцизів, через яке суттєво скоротилося споживання легального алкоголю. Тому, за ствердженням експертів, уряд не переглядав збільшення зборів з алковиробників 2019 року. Хоча в попередньому плані Кабміну затверджене зростання акцизу на 5%.

Крім того, ще одним чинником, який впливає на ціну алкоголю, стало падіння цін на основні продукти. Так, за 2018-й рік вартість цукру впала на 10%, а яблука здешевшали на 44%.

ЧитайтеНовий рік не вплинув на вартість яблук. Ціни так і не зросли

«Саме це дає підставу говорити, що суттєвого зростання ціни алкогольних напоїв не буде, якщо Міністерство економічного розвитку не прийме рішення підняти мінімальні роздрібні ціни. Вартість тоді буде зростати лише через збільшення собівартості продукції темпами нижчими за загальну інфляцію», – пояснює Дорошенко.

Також за інформацією аналітиків Асоціації постачальників торговельних мереж, купівельна спроможність громадян України торік зросла. Наприклад, на кінець серпня 2018-го, за статистикою, українець міг придбати на середню зарплату 111 півлітрових пляшок горілки або 151 пляшку вітчизняного сухого вина об’ємом 0,75 л. Тоді як на початку 2018-го на одну зарплату горілки можна було купити 108 пляшок, а вина – 150.

«Тобто можна стверджувати, що 2019-го ціна на алкоголь буде зростати меншими темпами. Натомість рівень доходів українців буде збільшуватися швидше. Тобто купити горілки, вина та пива ми зможемо більше. Це поверне частину українців до вживання легальних напоїв», – підсумував експерт.

Як раніше повідомляв Landlord, цьогоріч м’ясо лідируватиме у стрибку цін (здорожчає на 10-12%). Також здорожчають чорний хліб, молочні продукти, крупи (манка, перловка, ячна крупа, гречка).

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також