Агролайф / Відпочинок     17 листопада 2019 11:02

Яким має бути аграрій: цитати з агроісторій Landlord

Працювати на землі нелегко – про це відверто кажуть самі фермери. Потрібні сила, витримка і гарт. Та ще багато інших якостей, про які згадували у своїх розповідях учасники спецпроєктів Landlord. Усі наші герої дуже різні, але їх об’єднує одне – вони залюблені в землю і свою професію.

У День працівників сільського господарства ми відібрали із численних агроісторій Landlord кілька яскравих цитат про те, якими якостями має володіти аграрій.

Наші герої не входять до списку Forbes, та вони цього і не прагнуть. Зате всі вони – успішні аграрії, які завдяки своєму розуму, наполегливості та цілеспрямованості змогли побудувати прибуткові фермерські господарства, в яких працюють самі разом з командою однодумців.

Читайте: Що подарувати фермеру: ТОП-5 подарунків до Дня аграрія

Кожному з героїв присвячена окрема історія на нашому сайті. Це цікаві кейси про те, як створити агропідприємство, як досягти високих урожаїв, як вийти на високі показники рентабельності агробізнесу – одним словом, як досягти успіху і при цьому залишатися людьми з великої букви – готовими турбуватися і про своїх співробітників, і про односельців.

Ліна Суслова, директор з виробництва підприємства «АГРО ДІС»:

«Є моменти, коли важко, і доводиться це проходити і рухатися далі. Потрібна велика витримка, бо у сільському господарстві треба мати терпіння і по-справжньому його любити».

Тетяна Щербина, головний агроном господарства СТОВ «Щорсcільгоспсервіс»:

«У моїй професії потрібна така головна риса характеру, як відповідальність. Якщо людина відповідальна і має почуття обов’язку, то з неї може вийти гарний агроном. Якщо ж робити все абияк, то із цього нічого не вийде. Обов’язково потрібна також впевненість — впевненість у собі та в тому, що ти робиш. Люди повинні бачити, що ти впевнений у тому, що робиш, тоді чітко виконуватимуть свою роботу. Почуття гумору — це обов’язково, бо трапляються різні ситуації, і людині, яка його не має, буде дуже важко».

Григорій Плічко, власник господарства «Альтаїр»:

«Потрібно щодня їздити в поле, слідкувати за станом посівів, контролювати якість виконання усіх операцій, а головне — усе робити вчасно. Багато хто звалює власні прорахунки на щось інше: на опади, на державу, на ще щось. А сам сіє озимину в грудні, а кукурудзу молотить у березні…»

Тамара Скорук, керівник фермерського господарства «Скорук А.В.»:

«Не можна сказати, що праця на землі легка. Ні, це важко. Але наше господарство існує з 1992 року. І сьогодні працювати набагато легше, бо є люди, які з нами вже по 20 років і більше. Це і агрономи, і трактористи, і комбайнери, і електрики, і інші фахівці. … Знаєте, коли за тобою стоїть така команда, такі фахівці, які є дійсно професіоналами своєї справи, то значно легше».

Андрій Багрій, директор господарства  «Обрій»

«Відповідальність та висока продуктивність – наші принципи. … Головною цінністю господарства є його працівники, для яких створюються комфортні умови роботи. Це стосується і високої заробітної плати, і якісної техніки, і соціального забезпечення».

Василь Чекаленко, керівник господарства «Берестівець»

«Ми самі повинні робити добро. Усе, що ми робимо, – заради майбутнього, заради нашої держави, яку я люблю».

Олег Крижовачук, засновник господарства «Україна», Герой України:

«Керівник господарства не може жити за сотні кілометрів і керувати дистанційно. Треба бути завжди на місці, на своїй землі. … Зберегти землю і показувати приклад новим поколінням – святий обов’язок усіх, хто вважає себе українцем».

Landlord раніше повідомляв про те, що 2019–2028 роки ООН оголосила Десятиліттям сімейних фермерських господарств. 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також