Спецпроекти / Метеозахист     30 травня 2019 11:13

Як захистити врожаї від катаклізмів

Щороку аграрії втрачають мільйони тонн урожаю через стихії. Те, що раніше сприймалося як погодні примхи, нині набуває масштабів критично загрозливих катаклізмів. Посіви виснажують спека та посухи, вибиває град, заливають повені, випробовують заморозки та спопеляють пожежі.

Та чи можливо застрахуватися від катаклізмів? Можливо. Однак традиційні страхові продукти для аграріїв в Україні слабо розвинені й непопулярні. Фермерів відлякують висока вартість страховки та повільні темпи відшкодування за страховими випадками.

Проте окрім традиційного страхування майбутніх врожаїв фермери мають можливість врятувати свою рентабельність ще на етапі посівної. Наприклад, завдяки програмі «МетеоЗахист» від провідного виробника насіннєвого матеріалу та засобів захисту рослин «Сингента». Тим паче, що в такому випадку за страховку не доведеться сплачувати окремо — достатньо лише купити пакет продуктів: насіння та засобів захисту рослин.

Читайте: Опитування: ТОП-5 катаклізмів, що завдали найбільшої шкоди вашому господарству

Відгуки фермерів про такі фінансові інструменти позитивні. Вони зізнаються: компенсації від погодних негараздів за програмою «МетеоЗахисту» надійшли дуже оперативно, неабияк підстрахувавши підприємства. Фермери встигли профінансувати подальші польові роботи й таким чином уникнули серйозних збитків.

Планування подібних програм заздалегідь дозволить мати постійний «запас міцності» перед непередбачуваними стихійними лихами, викликаними змінами клімату.

«В останні роки клімат стає все більш мінливим. Проблема не тільки у підвищенні загального показника температури, але й у нерівномірності опадів. Усе частіше ми чуємо: «Декілька місяців не було дощу, а потім в один момент випала місячна норма». У результаті інвестування у сільське господарство стає ризикованим і українським фермерам необхідний інструмент захисту від негоди. Проект «МетеоЗахист» — дуже простий та надійний інструмент, завдяки чому він і користується великим попитом, покриваючи третину всіх застрахованих полів у сезоні 2019 року», — коментує Роман Хрипко, керівник напряму захисту агрономічних ризиків, Східна Європа, компанія «Сингента».

Читайте: До яких природних катаклізмів слід підготуватися українським аграріям

Отже, як фермеру захистити свій врожай?

  1. Придбати і застосувати пакет із двох або трьох препаратів «Сингента» залежно від культури на площу від 200 га. Програма покриває вартість насіння та засобів захисту рослин «Сингента» без ПДВ до $60 на 1 га.
  2. Отримати граничні рівні опадів і температури, відповідно до яких розраховуватиметься сума відшкодування, а також рівень покриття.
  3. Отримати відшкодування. Якщо фактичні параметри опадів або температури виявляться гіршими, ніж граничні, — ви отримаєте повне або часткове відшкодування витрат на насіння і засоби захисту рослин компанії «Сингента».

Тож фермери можуть більше не перейматися через погодні ризики, а також застрахувати свої інвестиції за допомогою програми «МетеоЗахист».

Утім, якщо все ж таки цікаво дізнатися, які загрози фермерам несе природа, редакція Landlord у співпраці з компанією «Сингента» підготували спецпроект «Топ-5 катаклізмів. Нашестя проти врожаїв». Ви будете шоковані наведеними фактами!

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також