Спецпроекти / Метеозахист     01 березня 2019 17:00

Нова карта кліматичних зон України: зміщення на 200 км на північ

Зі зміною середньорічної температури і кількості накопиченого тепла агрокліматичні зони України - степ, лісостеп та полісся - зазнають крадинальних змін, значно змістившись на північ.

Україна складається з трьох агрокліматичних зон: Степ, Лісостеп, Полісся. Така класифікація була проведена за співвідношенням кількості опадів до кількості накопиченого тепла. Тепер же, зі зміною середньорічної температури і кількості накопиченого тепла, ці агрокліматичні зони зміщуються.

Наша команда разом із кліматологами намалювали нову карту кліматичних зон України👉 – тисніть сюди. Це великий спецпроект про зміни клімату в Україні. В ньому графік аномальних відхилень температур помісячно. Крім того, фермери діляться власним досвідом – до чого готуватися цього року.

За даними синоптиків, кліматичні зони поступово мігрують на північ. Підвищення температури на 1°С зсуває межу агрокліматичних зон в середньому на 100 км на північ. А температура зросла на цілих 2°С! Тож межа кліматичних зон змістилася на цілих 200 км.

– Весни будуть «маленькими». І це вже відбувається, хоч і повільно. Не обов’язково щороку і всюди, але відбувається. Це дуже-дуже повільний, але невідворотній процес, – Карл Гутброд,
Швейцарський клiматолог, генеральний директор сервісу прогнозу погоди Meteoblue.

Звичайно, це не означає, що в наших широтах скоро ростимуть пальми, оливкові дерева чи кактуси. Проте умови для культивування звичних українцям культур значно погіршаться.

Карта звичних кліматичних зон:

А ось як кліматичні зони виглядають насправді:

Жовтим виділено Степ, помаранчевим -Лісостепова зона, фіолетовим – Полісся. Більш детальний опис карти ви дізнаєте тут.

Читайте: Посуха знищує посіви австралійської пшениці. Виробництво впало до 11-річного мінімуму

Практично зникає зона Полісся – зона достатнього зволоження й не таких високих температур. Нині ця зона теплішає швидше за південь.

 30 років тому на Херсонщині посушливих днів було 30-40, а нині – 60-70! На Львівщині +30 °С колись взагалі було дивним. А нині таких днів – 10-20 за літо. Це досить значні підвищення. Через них починаються незворотні зміни клімату, – Тетяна Адаменко,
Кліматолог, начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру.

Нагадаємо, Landlord опитав аграріїв та кліматологів на предмет змін клімату в Україні. Ми сформували нову карту кліматичних зон в Україні, яка вражає та дивує.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також