Спецпроекти / Ефективне використання елеваторів     05 березня 2020 11:45

Буде сплеск попиту на фермерські елеватори невеликої потужності – Володимир Кудрик

Завод «ЛУБНИМАШ» є унікальним поєднанням традицій виробництва і технічних інновацій. Одне з найстаріших підприємств України, історія якого налічує понад 130 років, було у числі перших, що отримали європейський сертифікат якості,та довело на світових ринках: українські виробники елеваторного обладнання не поступаються найкращим закордонним компаніям. І, власне, продовжує доводити це кожного дня, постійно покращуючи свою продукцію.

Із запитаннями про результати роботи минулого року та плани на поточний рік Landlоrd під час виставки «Зернові технології» звернувся до голови наглядової ради «ЛУБНИМАШ» Володимира Кудрика.

Що «ЛУБНИМАШ» представив на експозиції цьогорічних «Зернових технологій»?

Минулого року завод провів модернізацію зерносушарок, що є в лінійці,та вийшов на ринок вже з оновленою сушаркою потужністю 100 т на годину. Були модернізовані й силоси, які виробляє підприємство, — встановлені вентилятори більш економного типу. Загалом складно виділити один тип обладнання — вся продукція постійно поліпшується і те, що ми робили ще п’ять років тому, схоже на наше сучасне обладнання лише зовні.

Конкуренція на ринку дуже висока. Наприклад, на весь Казахстан немає жодного виробника елеваторного обладнання, а в Україні тільки великих виробників силосів — шість, не враховуючи іноземні компанії. На місці стояти просто неможливо, треба постійно вдосконалюватися.

До речі, які плани щодо нових ринків збуту?

За останній рік ми виграли два великих тендери на постачання транспортного обладнання до Західної Європи. Продовжуємо працювати і на наших традиційних закордонних ринках — у країнах СНД. Крім того, вже два роки йдуть перемовини в Індії. Процес просувається не так швидко, як нам хочеться, але це «довгий» бізнес, пов’язаний із тривалими інвестиціями.

Читайте: Як зробити картоплярство високорентабельним бізнесом

Як ви оцінюєте поточний стан українського ринку?

Як дуже нервовий. Але наразі його стан вже значно кращий, ніж рік тому, коли ще не було визначеності з ринком землі, інвестори не могли зорієнтуватися, чи вкладати кошти в обладнання. Іншим великим викликом стало зміцнення гривні — сільгоспвиробники втратили величезні кошти внаслідок падіння закупівельних цін. До того ж знизилися і світові ціни на сільгоспсировину у твердій валюті.

За моїми підрахунками, потрібно 1,5 млрд гривень — це дасть великий поштовх для активізації ринку

Ще одним фактором стало припинення наприкінці року фінансування компенсації 20% придбаної техніки та обладнання. І тільки зараз ситуація виправилася — виділено 1 млрд гривень. Але з них 560 млн гривень підуть на компенсації минулого року, на цей рік залишається 440 млн. За моїми підрахунками, потрібно 1,5 млрд гривень — це дасть великий поштовх для активізації ринку.

Взагалі ця програма зробила велике діло і пожвавила інвестиції в модернізацію підприємств. Тож не треба видумувати нічого нового — просто профінансувати вже існуючу програму. Ці гроші залишаються в Україні та йдуть на розвиток виробництва.

В Україні здебільшого будуються елеватори від 20 000 т одночасного зберігання

Як нам казали учасники ринку, в Україні немає попиту на елеватори середньої потужності. Ви підтримуєте таку точку зору?

Тут треба розуміти, що інвестиції в інфраструктуру елеватора на 10 000 т зберігання і на 50 000 т — майже однакові. Газові мережі, дороги, сушарки потрібні на будь-якому елеваторі. Але на більшому елеваторі вони розподіляються на більший обсяг зберігання, і витрати на 1 т будуть нижчими. Тому в Україні здебільшого будуються елеватори від 20 000 т одночасного зберігання.

У майбутньому, на моє переконання, буде сплеск попиту на фермерські елеватори невеликої потужності, які замінять підлогове зберігання. Цим шляхом йшли фермери ЄС, Канади, США, де силоси встановлюють біля кожного поля. Україна не вигадає якогось іншого шляху — потрібні лише стабільність на ринку і чіткі програми державної підтримки агросектора.

Які плани підприємства на 2020 рік?

Цей рік почався набагато краще, ніж минулий. З ринку йде знервованість, про яку я казав, більш впевнено почуваються підприємства й у фінансовому плані — люди пристосувалися до нового курсу долара, є розуміння у земельному питанні. А впевненість — це інвестиції, це замовлення на нове обладнання.

Раніше Landlord розповідав про правила успіху Володимира Кудрика.

Читайте також

Матеріали по темі

Ефективне використання елеваторів        05 березня 2020 15:16

Яка ціна справжньої якості елеваторів: досвід компанії Варіант Агро Буд

Ефективне використання елеваторів        04 березня 2020 17:24

В Україні немає попиту на сушарки середньої потужності — Джанлука Бонфанті

Ефективне використання елеваторів        16 лютого 2020 14:43

Елеватор-2020: раціональне зерно

Ефективне використання елеваторів        28 січня 2020 15:04

У найближчі 5 років фермери активно будуватимуть елеватори – Олександр Лавринчук