Спецпроекти / Ефективне використання елеваторів     06 березня 2020 11:36

Як інноваційна формула металу дозволила MAFAL отримати конкурентну перевагу на ринку елеваторів

Компанія Altuntas Group є одним зі світових лідерів у галузі виробництва обладнання для зберігання та транспортування зернових культур. Вона була заснована в 1981 році у місті Аксарай, Туреччина, як виробник устаткування для промислового птахівництва під торговельною маркою AL­FAN. Згодом бізнес був диверсифікований — почалося виробництво обладнання для зберігання та транспортування зерна під торговельною маркою OBIAL, MAFAL. Наразі елеватори під цим брендом можна вважати одним з еталонів у своїй категорії обладнання. Якщо на ринку взагалі існує преміумклас силосів або транспортного елеваторного обладнання, то MAFAL впевнено займає у ньому належне місце. Парадокс, але постійно вдосконалюючи якість продукції, компанія зберігає її у незмінній ціновій категорії.

Як це вдається турецькому виробнику, Landlord дізнався у керівника ТОВ «АТРИБУД Груп», представництва MAFAL Україна Івана Жданова.

Компанія Altuntas Group працює на українському ринку вже два десятиріччя, а ось торговельна марка MAFAL з’явилася відносно нещодавно. Які об’єкти під цим брендом ви можете назвати зразковими, своєрідною візитівкою?

Останній такий об’єкт — елеваторний комплекс підприємства «Ківшовата Агро» у Київській області, розрахований на 25 000 т одночасного зберігання зерна. Ці роботи ми виконували позаторік, але замовнику сподобалося обладнання і він вирішив розширити елеватор за рахунок встановлення саме MAFAL. Минулого року ми додали до комплексу потужності ще на 30 000 т зерна. Тож сумарна потужність сягнула понад 50 000 т одночасного зберігання.

Ми робимо елеватор під ключ — від вузла приймання зерна до його відвантаження покупцеві. При цьому ми можемо зробити замовлення будь­якого типу — від невеликого фермерського елеватора до портового термінала високої потужності

Крім того, на декількох об’єктах за минулий рік було встановлено транспортне обладнання, зерносушарка. Ще один цікавий для нас об’єкт — олійноекстракційний завод у Дніпрі, де ми встановили чотири силоси по 2000 т з конусним дном. Такі ємності (їх ще називають ракетами) мають додаткові переваги для зберігання зерна або олійних, але при цьому вимагають підвищеної міцності металу і конструкції загалом. Вони вищі за звичайні силоси і повинні витримувати великі навантаження на опори.

Яке обладнання для елеваторів ви постачаєте?

Практично весь спектр обладнання: силоси, транспортне обладнання (конвеєри та норії) потужністю від 50 т до 600 т на годину, зерносушарки та зерноочисні машини, вентиляційне обладнання, електродвигуни…

Якщо в елеваторному обладнанні існує преміумклас, то ми до нього і належимо

Чи є якийсь вид обладнання, яке б не виробляла компанія?

Ні, ми робимо елеватор під ключ — від вузла приймання зерна до його відвантаження покупцеві. При цьому ми можемо зробити замовлення будь­якого типу — від невеликого фермерського елеватора до портового термінала високої потужності.

Обладнання експлуатується у 105 країнах світу, реалізовано 3873 проєкти на 75 млн куб. м одночасного зберігання зерна.  Обладнання виготовляється різних типів — залежно від країни та її клімату. До України здебільшого постачається обладнання для північних країн, для суворих регіонів. Для силосів цього типу характерні вимоги до витримування снігового навантаження від 180 кг на 1 кв. м, посилена стійкість до вітрового навантаження тощо.

Нашою гордістю є технологія, де компанія виступає піонером. Ми першими у світі перейшли на використання нового інноваційного металу — Magnelis®

Хоча загалом для всього нашого обладнання притаманна підвищення міцність — різниця у вазі між ним і більш дешевими аналогами становить близько 20%. Тобто наш силос міцніший і розрахований на довші терміни експлуатації. Якщо в елеваторному обладнанні існує преміумклас, то ми до нього і належимо.

Який вид обладнання або технологія є вашими конкурентними перевагами?

Нашою гордістю є технологія, де компанія виступає піонером. Ми першими у світі перейшли на використання нового інноваційного металу — Magnelis®.

Ще п’ять років тому Altuntas Group виробляла обладнання з традиційного оцинкованого металу 600 г/кв. м (це верхній показник для металу в елеваторному обладнанні). Але потім ми почали використовувати алюмомагніцинк, зареєстрований під брендом Magnelis®. Його на наше замовлення методом гарячого нанесення виробляє ArcelorMittal у Німеччині — до цинку додані алюміній (3,5%) та магній (3%).

Ці компоненти роблять Magnelis® найбільш ефективним рішенням для застосування в найрізноманітніших умовах, у тому числі в несприятливому середовищі (наприклад, хлористому або лужному).

Він має до 10 разів вищі показники корозійної стійкості, ніж в оцинкованої сталі, вдвічі кращий показник стійкості до корозії, ніж в алюмоцинку, найвищу стійкість до впливу агресивних середовищ, найкращий самовідновлювальний захист на обрізаних кромках, найкращий захист від абразивного зносу і кращі показники оброблюваності та збереження захисних властивостей при виробництві. Що важливо — покриття захищає і зрізані краї матеріалу, на яких не з’являється корозія навіть через багато років.

Ми повністю відмовилися від використання оцинкованого металу і все наше обладнання зараз виготовляється з використанням Magnelis®

Особливо слід відзначити місця зрізів і кріплень внапустку. Зазвичай вони стають слабким місцем покрівлі та корпусу силосу й елеватора, але покриття Magnelis® захищає й ці області навіть у прибережних районах з їх особливо активним впливом морського клімату, насиченого сольовими розчинами. Коефіцієнт тертя сталі з покриттям Magnelis® удвічі нижчий, ніж у стандартної гарячої оцинкованої сталі. Тому покриття більш стійке до стирання і подряпин. Виробник металу дає гарантію на іржу на 50 (!) років. Тобто ми використовуємо метал для агресивного середовища.

Цей метал використовується тільки для корпусів силосів?

Ні, ми повністю відмовилися від використання оцинкованого металу і все наше обладнання зараз виготовляється з використанням Magnelis®. Це надійніше, обладнання має більший термін експлуатації. До того ж ми вирішуємо екологічні проблеми, пов’язані із забрудненням цинком системи «вода — ґрунт — рослина — людина». Таким чином, додатковим бонусом нового обладнання для власника буде те, що Magnelis® не чинить негативного впливу на навколишнє середовище.

Як змінилися ціни після того, як все обладнання почало виготовлятися за новою технологією?

Тут нам є чим пишатися — за рахунок збільшення обсягів вироблення продукції, збільшення продажів компанія зменшила кінцеву валову собівартість. Тож ціни на обладнання не змінилися. Додатковою перевагою стало те, що на новому заводі виробництво здійснюється на швидкісних лініях, що також зменшує витрати, і строк виготовлення обладнання становить 30 днів, що є дуже гарним показником для галузі. Строк постачання від виробництва до встановлення обладнання на елеваторі замовника — сім днів.

Під час постачання обов’язкова присутність шеф­монтажника, який представляє завод і відповідає за правильність збирання обладнання. Після цього компанія бере обладнання на гарантію — наприклад, для силосів вона надається на 10 років. Випадки непланових ремонтів я не можу пригадати — надійність обладнання висока, і все можна зробити під час регулярного сервісного обслуговування.

Які плани компанії на 2020 рік?

У планах — побудувати 10 елеваторів. Ми й надалі будемо наповнювати якісними товарами та передовими технологіями український ринок. Також ми прагнемо скоротити відтік українських фахівців за кордон, надаючи їм тут привабливу роботу з конкурентною зарплатою, та піднімати їх на вищий рівень. У цьому і є моя персональна відповідальність як керівника підприємства.

Текст: Андрій Петров

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі

Ефективне використання елеваторів        05 березня 2020 15:16

Яка ціна справжньої якості елеваторів: досвід компанії Варіант Агро Буд

Ефективне використання елеваторів        05 березня 2020 11:45

Буде сплеск попиту на фермерські елеватори невеликої потужності – Володимир Кудрик

Ефективне використання елеваторів        04 березня 2020 17:24

В Україні немає попиту на сушарки середньої потужності — Джанлука Бонфанті

Ефективне використання елеваторів        16 лютого 2020 14:43

Елеватор-2020: раціональне зерно

Ефективне використання елеваторів        28 січня 2020 15:04

У найближчі 5 років фермери активно будуватимуть елеватори – Олександр Лавринчук