Спецпроекти / Ефективне використання елеваторів     23 січня 2020 13:28

Микола Горбачьов: форум Елеватор–2020 покаже реальну картину потреб у нових технологічних елеваторах

Президент Української зернової асоціації Микола Горбачов в ексклюзивному інтерв’ю Landlord розповів про перспективи елеваторної галузі України.

Про форум

Основна ідея форуму «Елеватор–2020» — показати реальну картину за потребами в нових і технологічних елеваторах, а також зібрати разом виробників обладнання та споживачів послуг елеваторного комплексу. Ми живемо у країні, яка дуже динамічно розвивається в агросфері, але разом з ростом виробництва зернових і олійних ми стикаємося з безліччю технічних, логістичних проблем та нововведень регулятивного характеру з боку держави. Поодинці, кожній з компаній, вкрай важко охопити всі проблеми одномоментно. Форум саме і покликаний допомогти учасникам ринку орієнтуватися у можливих векторах розвитку.

Читайте: Рейтинг регіонів України за потужністю елеваторних комплексів

Про програму «Елеватор–2020»

Я не можу сказати, що тренди минулого року і року, що настав, мають якісь кардинальні відмінності. Україні, як і раніше, бракує нових технологічних потужностей зі зберігання зерна. Хіба що стає зрозуміло: будівництво елеватора в регіональному розрізі має бути забезпечено пропускною спроможністю залізниці, тому вибір місця під будівництво залежить не тільки від сировинної бази, але і від логістичних можливостей самої інфраструктури.

Про перспективи

Відкриття ринку землі збільшить кількість малих господарств і як наслідок розвиток кооперативів, які у свою чергу і будуватимуть нові елеватори. Так, наприклад, у Франції, з топ­-20 експортерів зерна 19 — це кооперативи.

Крім того, перерозподіл ринку між гравцями спричиняють і зміни, що проводяться «Укрзалізницею». Ми бачимо, що компанії, які мають свою потужну і технологічну інфраструктуру, успішніші та прибутковіші у порівнянні з компаніями, де елеваторів або терміналів немає, відсутній рухомий залізничний склад. Думаю, що ця тенденція у новому році буде посилюватися.

Текст: Андрій Петров

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі

Ефективне використання елеваторів        05 березня 2020 15:16

Яка ціна справжньої якості елеваторів: досвід компанії Варіант Агро Буд

Ефективне використання елеваторів        05 березня 2020 11:45

Буде сплеск попиту на фермерські елеватори невеликої потужності – Володимир Кудрик

Ефективне використання елеваторів        04 березня 2020 17:24

В Україні немає попиту на сушарки середньої потужності — Джанлука Бонфанті

Ефективне використання елеваторів        16 лютого 2020 14:43

Елеватор-2020: раціональне зерно