Ефективне використання елеваторівСпецпроекти

Микола Горбачьов: форум Елеватор–2020 покаже реальну картину потреб у нових технологічних елеваторах

Про форум

Основна ідея форуму «Елеватор–2020» — показати реальну картину за потребами в нових і технологічних елеваторах, а також зібрати разом виробників обладнання та споживачів послуг елеваторного комплексу. Ми живемо у країні, яка дуже динамічно розвивається в агросфері, але разом з ростом виробництва зернових і олійних ми стикаємося з безліччю технічних, логістичних проблем та нововведень регулятивного характеру з боку держави. Поодинці, кожній з компаній, вкрай важко охопити всі проблеми одномоментно. Форум саме і покликаний допомогти учасникам ринку орієнтуватися у можливих векторах розвитку.

Читайте: Рейтинг регіонів України за потужністю елеваторних комплексів

Про програму «Елеватор–2020»

Я не можу сказати, що тренди минулого року і року, що настав, мають якісь кардинальні відмінності. Україні, як і раніше, бракує нових технологічних потужностей зі зберігання зерна. Хіба що стає зрозуміло: будівництво елеватора в регіональному розрізі має бути забезпечено пропускною спроможністю залізниці, тому вибір місця під будівництво залежить не тільки від сировинної бази, але і від логістичних можливостей самої інфраструктури.

Про перспективи

Відкриття ринку землі збільшить кількість малих господарств і як наслідок розвиток кооперативів, які у свою чергу і будуватимуть нові елеватори. Так, наприклад, у Франції, з топ­-20 експортерів зерна 19 — це кооперативи.

Крім того, перерозподіл ринку між гравцями спричиняють і зміни, що проводяться «Укрзалізницею». Ми бачимо, що компанії, які мають свою потужну і технологічну інфраструктуру, успішніші та прибутковіші у порівнянні з компаніями, де елеваторів або терміналів немає, відсутній рухомий залізничний склад. Думаю, що ця тенденція у новому році буде посилюватися.

Текст: Андрій Петров

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку